Україні потрібне повне енергетичне ембарго РФ та більше зброї

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в одному з інтерв’ю заявив, що посилення санкцій проти Росії не менш важливе, ніж допомога в питанні постачання зброї..

За словами глави уряду, наразі Росія використовує обладнання та ракети радянських часів, оскільки їхні запаси більш досконалої зброї виснажуються. Втім ця зброя менш точна і вражає більше цивільних цілей, що вимагає певної зброї для України, яку може надати Захід.

“Нам потрібно проводити більше протиракетних, протиповітряних, протиземних операцій. Нам потрібно більше безпілотників, щоб боротися і вражати ці ракети, які зараз використовують росіяни.

Нам потрібне більш специфічне обладнання для захисту наших цивільних осіб. Нам потрібні передові засоби протиповітряної оборони, щоб відбити будь-які потенційні повітряні атаки”, – зазначив Шмигаль.

Окрім того, прем’єр-міністр визнав виклики, які стоять перед європейськими країнами щодо власних запасів.

“Ми розуміємо, що це дуже складні технологічні поставки, і ми розуміємо, що, можливо, не вистачає обсягів або сум. Але ми хотіли б попросити їх дати нам те, що можливо, і прискорити поставки”, – додав він.

Також глава уряду наголосив, що посилення санкцій проти Росії не менш важливе, ніж допомога в питанні постачання зброї.

“Ми хотіли б отримати повне, тотальне ембарго на російські нафту і газ. Ми розуміємо, що багато економік в ЄС дійсно залежать від російських енергоносіїв. Ми розуміємо, що це важкі рішення, але ми також розуміємо, що запровадження ембарго на російські нафту і газ допоможе скоротити російський бюджет і дасть їм менше можливостей фінансувати свою терористичну діяльність та геноцидну війну проти України”, – зазначив глава уряду.

Додамо, що напередодні прем’єр-міністр України провів зустріч із Федеральним канцлером Олафом Шольцом, під час якої обговорили питання фінансів, зброї, відбудови України, санкцій та опалювального сезону.

«Німеччина один із ключових партнерів України в Європі. Під час зустрічі з Федеральним канцлером Олафом Шольцом ми обговорили весь спектр питань, які стосуються фінансів, зброї, відбудови України, санкцій, енергетичної кризи та опалювального сезону», – розповів Шмигаль.

Зазначається, що після вторгнення росії 24 лютого Німеччина стала лідером серед європейських країн за розміром фінансової допомоги, надавши Україні 1,4 млрд євро.

«Від ЄС ми отримали 2,4 млрд євро й очікуємо ще 8 млрд макрофінансової допомоги. З них 5 млрд — найближчим часом. Німеччина в цьому питанні так само активно допомагає», – підкреслив глава уряду.

За його словами, питання нових поставок зброї — окремий важливий блок, і «тут є спільне бачення про необхідність нарощувати постачання важкого озброєння».

Шмигаль також наголосив, що росія розв’язала енергетичну війну проти Європи.

«У відповідь ЄС має якнайшвидше повністю відмовитися від енергоресурсів з країни-агресора. Рішення про ембарго на російське вугілля та нафту вже є, але потрібно також ембарго на газ. Україна готова збільшувати постачання своєї електроенергії, що сприятиме енергетичній безпеці Європи. Важливо продовжувати й спільну роботу над демілітаризацією ЗАЕС. Запропонував спільно працювати над можливою місією ЄС та ООН на станцію, яка має допомогти в цьому питанні», – повідомив він.

Окрім того, він розповів про домовленість уже цієї осені провести в Німеччині конференцію з відновлення високого рівня.

«Федеральний канцлер відзначив готовність сприяти детальній підготовці Плану відновлення вже зараз, аби швидко його запустити після нашої перемоги», – підкреслив глава українського уряду.

Прем’єр також підкреслив, що Україна тепер невід’ємна частина Європи та європейських інституцій.

«Нещодавня заява федерального канцлера Олафа Шольца про те, що Україна має стати членом ЄС — важливий політичний маніфест у рамках політики «цайтенвенде», або «зміни епох». Україна тепер не посередині між ЄС та росією, а невід’ємна частина Європи та європейських інституцій. Разом ми збудуємо нову розвинену європейську Україну як частину нової сильної Європи», – підсумував Шмигаль.