Тривалий час ПВК “Вагнера” на чолі з Євгєнієм Пригожиним брали Бахмут чи не щотижня, а зараз почали з нього виходити.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

За словами Світана на Бахмутському напрямку на початку травня залишалася близько тисячі вагнерівців, мовиться про 10 штурмових груп близько по 100 осіб. А після 9 травня Пригожин почав виводити малими тактичними групами залишки свого угрупування.

Цей підрозділ загалом складав менше бригади. Натомість в української сторони там десятки бригад, а в російської – сотні.

«Вони за рік пройшли близько 30 кілометрів. За рік до канадського кордону можна було збігати і повернутися назад. Вони топталися біля Бахмута, поки зрештою його не зруйнувала російська авіація, тільки через це українське військо його залишило, зараз утримує тільки “Літак”», – прокоментував Світан.

За словами військового аналітика, зараз Пригожин намагається розосередити своїх найманців на території Азовського узбережжя. Їхнє подальше повернення в зону гарячих бойових дій буде залежати від оперативної ситуації на фронті. Зараз необхідності в цих частинах немає.

«Зараз немає сенсу заходити в місто, адже воно не має такої важливості як укріпрайон, як це було взимку. Ми зараз можемо рухатися полями, оточувати Бахмут, витискаючи росіян з висоти над Бахмутом, а потім туди підтягнемо артилерію, яка буде постійно знищувати росіян в місті, як на полігоні», – зауважив Світан.