РФ вже стикається з проблемами і може втратити свою головну перевагу, а саме гармати. Вони починають закінчуватися, як і боєприпаси.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

“Основу вогневого ураження противника складають ракетні війська і артилерія. Ось це головний фактор. Все інше – доповнюючі елементи. Авіація має величезну міць, але у неї є дуже багато особливостей застосування. Наприклад, для того, щоб успішно застосовувати авіацію, потрібно придушити ППО противника, придушити відсотків на 70. Тоді ваша авіація буде наносити удари, вони будуть літати в один кінець, прилітаючи кожен раз з втратами в 50%”, – розповідає експерт.

У Росії вже не так багато артилерії. Судячи з того, що 2С19 на складах немає, 2А65 “Мста-Б” вже практично немає. І ще один нюанс – боєприпаси. Адже Росія всі 20 років вела активну діяльність, вони продавали їх, використовували у війні. Дві “чеченських” війни дуже сильно підкосили кількість боєприпасів, особливо друга, тому що там вони придумали тактику “вогневого валу”, коли викладається по 2-3, іноді 5-10 норм витрат боєприпасів, тобто якщо норма 100 – вони викладали 1000 на ціль. Потім війна в Грузії, потім в Сирії, це все – боєприпаси.

Жданов зазначає, що промисловість РФ не встигає виробляти припаси в потрібній кількості.

“Ми спостерігаємо, що боєприпаси калібру 122 мм, Д-30 і 2С1 гаубиці – 2022 року випуску. Я не здивуюся, якщо скоро з’являться знаряддя Д-44, Д-48, 85-мм гармати, тому що до них боєприпасів дуже багато і ще їх не витрачали. А 152, 122 – є дефіцит. По ракетах – калібри сухопутного базування закінчилися повністю, більше 4 місяців вже не застосовуються, калібри морського базування – в дуже обмеженій кількості, “Іскандери” – на жаль ще теж багато, хоча застосовуються досить рідко. В основному вони відстрілюють старі радянські запаси, ракети повітряного базування”, – зазначив він.

Основу, яка підірве вогневу міць військ РФ – або боєприпаси, або недостатня кількість артилерії. Ось коли цей вид озброєння у них почне вмирати або знижувати бойовий потенціал – тоді і буде захід ЗС РФ.