Мінімальний варіант, про який можуть домовитися лідери нормандської четвірки, – припинення вогню. Тому варто зосередитися саме на цьому, а не шукати нові варіанти того, як втілити угоди 2015 року.

Президент Росії Володимир Путін має певні очікування від України та Володимира Зеленського.

Про це в коментарі 24 каналу заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Саміт у нормандському форматі може відбутися хоча б з тої точки зору, що треба попрощатися та подякувати Ангелі Меркель, яка фактично була однією з тих, хто посприяв цим переговорам та появі мінських угод, – зазначив Володимир Фесенко.

“Також треба визначатися, а що далі? Мінський мирний процес опинився в глухому куті, тому треба думати, як рухатися далі. Мінімальний варіант – припинення вогню. Треба зосередитися саме на цьому, ніж шукати нові варіанти того, як втілити угоди 2015 року”, – зазначи політолог, голова правління Центру прикладних політичних Володимир Фесенко.

Той факт, що відбулися розмови керівників Німеччини, Франції з президентом України Володимиром Зеленським, потім – із Володимиром Путіним, є свідченням того, що є ще одна спроба вийти на проведення Саміту лідерів нормандської четвірки, впевнений експерт, – передає 24 канал.

За його словами, наразі це не найімовірніший сценарій, але все одно треба спробувати.

Він також нагадав про постійні порушення режиму припинення вогню, проведення виборів у Держдуму з залученням мешканців ОРДЛО, припинення мандату ОБСЄ на двох пунктах кордону між Росією та Україною в зоні ОРДЛО. Все це є грубим та прямим порушенням мінських угод.

Це докази того, хто порушує ці угоди, але це путінська риторика. Він (Володимир Путін – 24 канал) постійно звинувачує Україну. Він хоче, щоб Україна пішла на односторонні поступки, але досвід свідчить, що їх не буде. Тому треба збиратися лідерам та вирішувати, як виходити з цього “глухого кута”,
– додав політолог.