В Рівненській та Луганській областях виявлено спалахи африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомляє Держпродспоживслужба, передає Корупція.Інфо

Популярне: Не для простого народу! Нардепи збільшили собі зарплату, суми зашкалюють

Так, в Рівненській області на території мисливських угідь ТзОВ «Сокіл» (Рівненський район) та ТОВ «Тандемсвіт» (Костопільський район) було проведено відстріл диких кабанів.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу у Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 06.12.2017 у 3 пробах було виявлено ДНК вірусу АЧС).

Крім того, в Луганській області 04.12.2017 на території Охтирського мисливського господарства поблизу с. Новоахтирка Новоайдарського району було виявлено три трупи диких кабанів. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 07.12.2017 було виявлено ДНК вірусу АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Рівненській, Костопільській та Новоайдарській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.