Через пошкодження трансформатора на території Рівненської атомної електростанції спалахнула пожежа. Інцидент трапився увечері 29 квітня.

За інформацією управління ДСНС у Рівненській області, трансформатор загорівся на відкритій території розподільчого пристрою близько 21:00. Вже о 22:00 пожежу було ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону з охорони РАЕС.

Наразі радіаційний фон перебуває у межах норми. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав і не загинув. Участь у ліквідації займання брали 36 осіб і 10 одиниць техніки.

Як розповів начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС Петро Кратік, через пошкодження та подальше загорання трансформатора відключили блок №3. Відтак, наразі на РАЕС працюють лише 1-й і 4-й енергоблоки з сумарним навантаженням у 1260 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування цих енергоблоків і персоналу немає.

Щодо енергоблоку №2, то тут наразі триває капітальний планово-попереджувального ремонт: усі роботи виконують згідно з графіком. Порушень меж і умов безпечної експлуатації цього блоку також не було.

Причини інциденту з'ясовують фахівці. За міжнародною шкалою подій на атомних об'єктах він має індекс "0/поза шкалою". Радіаційний, протипожежний і екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах чинних норм,
– зауважив представник станції.

Згодом у прес-службі РАЕС сповістили, що внаслідок пошкодження та подальшого загорання трансформатора, окрім енергоблоку №3, відключилася ще перша система шин потужністю 330 кВ. 

Тим часом, у мережі почали публікувати фото та відео пожежі на Рівненській АЕС.

Крім того, активіст Дмитро Бенько оприлюднив, якими є показники на станції станом на 22:25 29 квітня. 

"Зі слів очевидців, зараз все гаразд. Загрози немає. Але думаю вікна в місті Вараш (неподалік нього розташовується Рівненська АЕС – 24 канала) та навколишніх селах варто було б закрити, щоб там не було", – підкреслив він. 

Це не перша гучна пожежа на Рівненщині упродовж останнього часу. Зокрема, нещодавно поблизу Старого Села, що у Рокитинівському районі, зайнявся природний заповідник.   На Рівненщині горів один з найбільших природних заповідників України: відео

"Тварини гинуть живцем, зникає природа, а цих людей, здається, нічого не змінить", – заявив засновник гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.