У неділю вдень, 6 березня, у різних містах Росії заплановані акції протесту проти війни в Україні.

Заклики брати участь в акціях протесту поширила, зокрема, команда опозиційного політика в ув’язненні Олексія Навального. Напередодні оголошених антивоєнних акцій російські силовики посилили репресії проти активістів. За даними правозахисного порталу «ОВД-Инфо», російські силовики провели близько пів сотні обшуків у Санкт-Петербурзі, Владимирі, Пскові, Тюмені та Читі.

Нагадаємо, лідер російської опозиції Олексій Навальний, який перебуває в ув’язненні, закликав до щоденних протестів проти вторгнення Росії в Україну, заявивши, що Росія не може стати «нацією наляканих мовчазних людей». У твітері 2 березня критик Кремля назвав президента Володимира Путіна «шаленим царем» через розв’язання ним війни в Україні, при цьому нагадавши росіянам мантру радянської епохи «боротьба за мир».

«Все має ціну і зараз, навесні 2022 року, цю ціну маємо платити ми. Більше нема кому. Давайте не «бути проти війни». Давайте боротись проти війни. Кожного заарештованого мають змінити двоє. Якщо для припинення війни ми повинні забити собою в’язниці та автозаки, ми заб’ємо собою в’язниці та автозаки», – заявив Навальний.

Навальний перебуває в тюрмі з 2021 року після повернення в Росію з Німеччини, де він лікувався після отруєння нервово-паралітичною речовиною. Він прямо звинуватив Путіна у замаху на його життя, Кремль це заперечив. Від початку вторгнення 24 лютого по всій Росії проходять поодинокі протести, але поліція їх швидко придушує.

За даними правозахисного порталу «ОВД-ИНФО», на сьогодні за антивоєнні акції в Росії затримали 6835 людей.

Зокрема, у столиці російського агресора – Москві у вівторок, 1 березня, п’ятьох дітей та їхніх матерів затримали, коли вони принесли квіти до посольства України. Про це інформує дослідниця Олександра Архіпова у Facebook.

За її даними, п’ятеро дітей віком від семи до одинадцяти років разом із мамами прийшли покласти квіти до посольства України. У руках вони тримали плакати з написами «Ні війні».

«Їх затримала поліція і відправила до автозака. Зараз діти з їхніми батьками перебувають в ОВС Пресненський, їх залишають на ніч. У батьків відібрали телефони, зв’язку більше немає, на батьків кричать, погрожують позбавити батьківських прав», – написала Архіпова.

4 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за заклики «до перешкоджання використанню російських військ для захисту інтересів Росії».