Середньомісячні доходи 41% українців не перевищують 3,7 тис. Грн.  А третина людей змушена виживати на зарплату менше фактичного рівня прожиткового мінімуму (3,2 тис. Грн.).  Такі дані наводить державна служба статистики в звіті за 3 квартали 2018 року.

У відомстві зазначають, що незважаючи на значне зростання добробуту громадян, забезпеченими можна вважати лише невелику частину українців.  Зарплату понад 5,1 тис. Грн.  в січні-вересні 2018 року одержували лише 27% людей (в аналогічному періоді 2017 року таких було 12,6%).

При цьому загальний добробут громадян все ще залишає бажати кращого.  Майже 61% міських жителів і 57,5% селян в минулому році отримували в місяць менше, ніж середньостатистичний українець.

При цьому зростання цін на продукти харчування так і не дозволив людям хоч трохи змінити структуру витрат.  48% своїх доходів громадяни країни витрачають на їжу.  15% іде на оплату послуг ЖКГ.  На одяг і взуття залишається всього близько 5%.  Економлять українці і на своє здоров'я.  Як і роком раніше, на лікування вони витрачають близько 4% сімейного бюджету, пише UBR.

І це при тому, що особливих поліпшень в якості харчування за рік також не відбулося.  Так, люди стали більше купувати м'яса – середньомісячне споживання цього продукту зросла на 200 грам до 4,8 кг.  Зате на стільки ж скоротили споживання молочних продуктів (19,1 кг / місяць в 2018 році).  А також збільшили в своєму раціоні відразу на півкіло споживання овочів – з'їдають 9,5 кг / місяць таких продуктів.