21-го листопада, в річницю Євромайдану, у Львові в найкращих радянських традиціях було встановлено незрозумілий пам’ятник героям Небесної сотні.

У Facebook з’явився фотознімок невідомого монументу, зведеного на Сихові поблизу кінотеатру ім. О.Довженка. У коментарях зазначили, що його створив архітектор Ярослав Климовський.

Однак голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк розповіла, що цей макет не погодили з оргкомітетом, його було встановлено без відповідних дозволів.

«Макет встановило громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин», яке очолює Михайло Дуриш. Я щойно говорила з представником цієї організації, зустрічалася з ним біля макета, а саме з Борисом Михайлом. Мене запевнили, що в понеділок цей макет заберуть. Якщо цього не зроблять добровільно, вживатимемо заходи в межах чинного законодавства»,– каже вона.

Зі слів Маруняк, у неї взагалі немає даних про те, що місце під монумент Небесній сотні визначено саме біля культурно-освітнього центру.

Як додала глава райадміністрації, зараз діє рішення виконкому про створення оргкомітету з вшанування пам’яті Героїв Майдану Небесної сотні. У цю робочу групу входять різні громадські організації, архітекторські спілки та представники Майдану. Очільником цієї робочої групи є керівник департаменту містобудування Андрій Павлів.

«Уже двічі відбувалося засідання робочої групи, наступне – в понеділок, на якому мають визначити основні вимоги до встановлення такого пам’ятника у Львові»,– розповіла Маруняк.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Ваші новини