Wx600_300278

Світові ЗМІ опублікували шокуючі кадри загибелі сирійської дитини на пляжі недалеко від турецького курорту Бодрум. Хлопчик був одним із 12 сирійських біженців, які намагалися дістатися до грецького острова Кос.

Турецькі засоби масової інформації назвали ім'я загиблої дитини – це трирічний Айлан Курді. Його п'ятирічний брат також потонув, його тіло було викинуто на берег.

Курді, його брат та інші сирійські біженці намагалися покинути місто Кобань, яке знаходиться в північній Сирії. У ньому проходять запеклі бої між "Ісламською державою" і курдськими повстанцями.

"Я більше нічого не хочу від цього світу. Все, про що я мріяв, пішло. Я хочу поховати моїх дітей та сидіти поруч із ними, поки я не помру", – розповів він CNN.

Сімейне фото хлопчиків Курді та їхній батько Абдулла

Сімейне фото хлопчиків Курді та їхній батько Абдулла

Подробиці смерті трирічного хлопчика-біженця, фотографії якого сколихнули весь світ. ФОТО

Турецькі правоохоронці затримали чотирьох сирійців, яких звинувачують в організації нелегального транспортування мігрантів.

Саме їх, скоріш за все, звинуватять у смерті сім’ї Курді та ще дев’яти біженців із Сирії.

Сестра Абдулли Тіма Курді живе у Ванкувері, Канада. Раніше повідомлялося, що у червні вона подавала документи з проханням надати статус біженця своєму брату, та їй відмовили.

Втім, сама Тіма вже пояснила, що мова тоді йшла про її брата Мохаммада Курді, який зараз із чотирма дітьми живе в Німеччині. Документи на Абдуллу вона не подавала, але надсилала йому гроші та знала про його плани переселити сім’ю з охопленої війною Сирії до Європи.

Також вона пригадала, що розмовляла із дружиною Абдулли. Та їй розповіла, що дуже боїться подорожі по морю.

"Я так боюся води. Я не вмію плавати", – пригадує Тіма слова Рехен.

Тіма Курді живе у Канаді та просить весь світ допомогти біженцям.

Фото: Reuters

 

908803 714440 670307