гравій

Прокуратурою Львівської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно 4 осіб, підозрюваних в організації та незаконному видобуванні  гравію в руслі та прибережній захисній смузі річки Стрв’яж на території Старосамбірського району.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

Правоохоронці зазначають, що в червні поточного року, на місці здійснення видобутку гравію було затримано та вилучено два вантажні автомобілі та екскаватор, за допомогою яких здійснювався протиправний промисел із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення.

 «У межах кримінального провадження Державною екологічною інспекцією у Львівській області за результатами перевірки  нараховано понад 200 тис грн шкоди, завданої зловмисниками. Наразі спільникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень  за ч.2 ст.239-2, ч.2,3,4 ст.240 КК України (незаконне заволодіння за попередньою змовою групою осіб поверхневим шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах, незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене повторно, яке спричинило тяжкі наслідки). Водночас,    дії  організатора  цього злочину кваліфіковано також  за ч.2 ст.342 КК України (опір працівникові правоохоронного органу при виконанні ним службових обов’язків).   На вилучені транспортні засоби судом накладено арешт», – повідомили в прокуратурі.

Наразі тривають кримінально-процесуальні дії, після проведення яких відповідні матеріали будуть скеровані до суду. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.