Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту в Донецьку область прибув на передову.

Про це він повідомив у Твіттері.

“Знову на Донбасі. Знову – на передовій. Дуже важливо почути з перших вуст про ситуацію на лінії фронту і розповісти нашим захисникам, що ми робимо для встановлення миру. Бачу у наших бійців повне розуміння ситуації, спокій і впевненість. На таких патріотах тримається оборона”, – зазначив Зеленський.

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з прем’єром Канади Джастіном Трюдо обговорив практичну взаємодію з метою підтримки зусиль України на шляху до членства в НАТО.

Про це повідомили у пресслужбі офісу президента.

Відзначається, що Зеленський і Трюдо скоординували позиції з ключових питань порядку денного напередодні проведення самітів “Групи семи” та НАТО, які відбудуться найближчим часом.

Зеленський поінформував Трюдо про безпекову ситуацію на сході та біля кордонів України. Він наголосив, що наразі відбулося відведення лише частини російських військ і важкого озброєння з тимчасово окупованих територій і від українських кордонів.

“Росія майже не проводила відведення. Зі 105 тисяч російських військових лише 11 тисяч пішли назад”, – сказав український президент.

Він відзначив важливість збереження міжнародного тиску на РФ з метою досягнення реального прогресу в мирному врегулюванні.

Крім того, Зеленський наголосив, що проєкт “Північний потік-2” є політичною зброєю Росії.

За словами пресслужби, Трюдо підтвердив непохитну підтримку з боку Канади суверенітету й територіальної цілісності України та солідарність з Україною у протидії тривалій агресії РФ.

Окрему увагу вони приділили посиленню координації зусиль між Україною та Канадою у справі щодо збиття Іраном літака рейсу PS752 та притягнення винних до відповідальності.

Зеленський також підтвердив запрошення Джастіну Трюдо відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві та заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.