Глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма доповів Президенту України Володимиру Зеленському про причини гальмування процесу обміну заручниками з боку РФ та наголосив, що у цьому питанні “повинні бути кроки з обох сторін”. Про це Кучма заявив на брифінгу після чергової зустрічі ТКГ у Мінську.

“Що стосується заручників — обговорювались. Але ви знаєте, після такої тривалої перерви сказати, що ми зрушимо це з місця не можу. У мене була можливість провести приватні переговори з тими, від кого в певній мірі це залежить. Моя особиста думка — є бажання розпочати цей процес, тому що на це дивиться весь світ”, — сказав Кучма.

Він також додав, що російська сторона висуває до української певні претензії.

“Ви знаєте, коли в грудні минулого року відбулось останнє звільнення, в українських списках було 23 росіянина. Було погоджено, що вони підлягають звільненню. А потім останній раз на тій території сказали „вибачте, ми росіян не можемо звільнити, не можемо передати їх ОРДО/ОРЛО“. З юридичної точки зору це абсолютно правильно, ми повинні відповідати російській стороні. З того часу цей процес загальмувався”, — зауважив він.