Державна прикордонна служба буде проводити додаткові перевірки на кордоні з метою виявлення осіб, які можуть перешкодити проведенню об'єднавчого Собору 15 грудня.

Про це повідомив прес-секретар голови Держприкордонслужби Олег Слободян, передає УНН. За його словами, передбачено цілий комплекс дій.

"Додаткові заходи спрямовані на те, щоб виявити осіб, які можуть сприяти або здійснювати провокації протягом завтрашнього дня під час об'єднавчого Собору. Це і додаткові перевірки, і інші форми контролю, які ми здійснюємо в межах компетенції", — пояснив Слободян.

За його словами, перевірки на кордоні вже посилили відразу після введення воєнного стану, зараз же потрібно враховувати і нові можливі ризики.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


"Ми будемо вводити додаткові заходи. Власне, вони вже проводяться в зв'язку з воєнним станом, тому завдання прикордонним підрозділам будуть уточнені з урахуванням проведення об'єднавчого Собору", — розповів Слободян.

Варто зазначити, що на об'єднавчому Соборі, який відбудеться 15 грудня в Києві, будуть вирішувати три основні питання. Серед них — єдність церкви, її предстоятель і статут.

Синод Української православної церкви Московського патріархату заборонив своїм єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам брати участь в об'єднавчому Соборі.

СБУ було розсекречено також куратора протестів, що готувалися з боку Росії. Ним виявився намісник Києво-Печерської лаври.