im610x343-fura_vs

На російсько-українському кордоні застрягли сто вантажівок, які везуть товари в Молдавію. Виявилося, що вони заблоковані через заборону Києва на ввезення низки товарів з Росії.

Як повідомляє Publika TV, фури не пускають на Україну через введеного Києвом ембарго відносно ряду російських товарів, передає Корупція.Інфо.

Вантажівки скупчилися на російсько-українському прикордонному пункті Троєбортне-Бачівськ.

Як розповіли каналу водії, вантажівки не можуть потрапити на українську територію майже тиждень. Ембарго на ввезення в країну яловичини, свинини і м'яса птиці, риби, горілки, пива, сигарет з фільтром, кондитерських виробів, продуктів дитячого харчування, кормів для кішок і собак, а також ряду інших продуктів з Росії набуло чинності 10 січня.

"До заборони на ввезення вони прирівнюють і транзит. Тобто вони не бачать різницю, в цьому і проблема, яку поки український уряд не роз'яснив", – зазначив в.о. замміністра транспорту Молдавії Сергій Букетару.

Букетару пояснив, що транзит між країнами регулюється Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів.

Власники транспортних компаній у розмові з Publika TV зазначили, що не були обізнані про заборону на транзит російських товарів. У свою чергу, компанії, яким належать вантажі, поскаржилися на серйозні збитки.