інтернет війська

Гібридна війна з Росією набирає обертів, тому українські «інформаційні війська» змушені боронити країну по-своєму. Адже реальна війна йде, а інформацію про неї приховують, прикриваючись нестабільною ситуацією та вигадками з боку РФ. А зважаючи на те, що в в інтернеті сидить левова частка населення різних країн, то це – ідеальний майданчик для політичних «качок».

«Качки», до речі, з’явилися задовго до поширення інтернету.  «Качка» – означає неправдиву інформацію, легенду. Зазвичай використовувалася в «жовтій пресі». За однією із версій, вперше таку легенду впустили у Франції в 1776 році у паризькому видання «Хліборобська газета», яка написала про нереальний спосіб ловлі качки. Суть полягала у тому, що потрібно взяти жолудь, закип’ятити у оригінальному розчині з сильнодіючим проносним, а потім прив’язати його до міцної тонкої мотузки. Саме цей витвір геніальності ковтали качки та їх могли ловити мисливці. Отаку історію закинули в народ.

Тобто, «Качка» – вигадка чистої води, в яку звичайний люд може повірити.

Мережа цілковито набита такими «птахами», тобто фейками (як кажуть, на сучасний лад) про події, які відбуваються на території України та Росії. Прикладом такого є вже не поодинокі ігри фантазії щодо розп’яття та спалення людей в Україні. Також варто нагадати про різні шедеври монтажу з українськими та російськими військовими.

Тому не дивно, що сторона України повинна себе захищати від такого, що вона й робить. За останні три місяці роботи «Інтернет війська» набрали у свої лави понад 40 тисяч людей. Займаються вони моніторингом новин, спростовування російської пропаганди в соцмережах та створення українських патріотичних матеріалів.

На практиці це виглядає так: за дві-три години після виходу в світ «качки», запущеної російською пропагандою, віртуальні бійці вже спростовують її. Для порівняння можна сказати, що раніше витвори російської ідейності могли плавати в інтернеті протягом двох-трьох днів.

Інформаційні війська України – це аудиторія з фактично мільйонною аудиторією. Ця ініціатива має декілька десятків тисяч користувачів, які отримають на електронну пошту листи. Тобто надсилають три-чотири фейки та 3-4 відповіді-спростування, аби люди та медіа, преса були обізнані з методами пропаганди, які використовує країна-агресор.

Джерело: Корупція.інфо