Голова фракції Слуги народу Давид Арахамія переконаний, що на тлі концентрації військ РФ біля кордонів України наша країна залишилася в цьому протистоянні не одна.

Таку думку він висловив у коментарі журналу НВ, взявши участь в опитуванні лідерів парламентських фракцій про те, що робити Україні з огляду на нову загрозу зі сходу.

Арахамія переконаний, що шлях до миру на Донбасі «проходить по дорозі з двостороннім рухом». Тому одного лише бажання України, за його словами, недостатньо для того, щоб закінчити війну, повернути людей і території.

«Ми бачимо, що провокації на фронті від початку року почастішали, а Росія нарощує військову присутність біля наших кордонів. І ми про це не мовчимо, а збираємо позачергові засідання Верховної Ради, щоб на весь світ заявити про смерті наших військових і закликати світ не залишати без реакції акти агресії з боку Російської Федерації», — нагадав нардеп.

Він також запевнив, що «у цьому протистоянні ми не одні». Арахамія заявив, що в останні місяці проводить багато онлайн-зустрічей з американськими сенаторами та конгресменами. «Україна має підтримку союзників, підтвердження цьому — майже годинна телефонна розмова Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом. Вона стала потужним сигналом і для наших ворогів, і для партнерів — Україну ніхто не залишить в біді, а реформи, які втілює президент Зеленський зі своєю командою, мають велике значення», — переконаний лідер фракції Слуги народу.

Зусилля України спрямовані на те, щоб не допустити загострення ситуації, але «ми розуміємо, що, живучи поруч з таким сусідом, Україна ніколи не почуватиме себе в повній безпеці», додав нардеп.

«Тому своє майбутнє ми пов’язуємо з участю в системах колективної безпеки, найбільш успішною з яких, безумовно, є НАТО, — заявив Арахамія. — Звичайно, цьому передує важка робота, яку мали виконати політики ще задовго до нас. Якби це відбулося, сьогодні ми б жили в зовсім іншій країні. Але якщо саме нам судилося провести реформи, які нарешті дозволять Україні реально наблизитися до стандартів НАТО, то ми до цього готові».