Росія має за мету захоплення Києва і всієї України. Однак йдеться про стратегічну мету, оскільки в окупантів немає таких ресурсів. Наразі росіяни хочуть окупувати весь Донбас, щоб потім вимагати проведення перемовин. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Під час свого виступу на Kyiv Jewish Forum він розповів про те, що плани окупантів щодо захоплення всієї території України залишаються незмінними. Наразі ворог зосереджений на спробі захоплення Донбасу з метою виходу на “переговорні позиції”.

“Стратегічна мета Кремля незмінна – захопити Київ і всю Україну. Однак у них немає ресурсів. Тому їхня тактична мета – захопити Луганську і Донецьку області і вимагати перемовин”, – пояснив Резніков задум Москви.

За його словами, на даний момент лінія фронту з РФ становить приблизно 2500 кілометрів. Ведуться активні бойові дії на півдні та сході. Окупанти посилюють тиск по лінії від півночі Луганської до Вугледара Донецької області.

Сили оборони України продовжують героїчно тримати оборону в Бахмуті.

“Величезні ресурси сконцентровані проти наших захисників в районі Бахмута. Йдуть важкі бої. Ворог несе величезні втрати. Наші воїни героїчно і майстерно тримають оборону. На жаль, у нас теж є втрати. Тому Силам оборони України, всім нашим захисникам і захисницям, потрібна максимальна підтримка”, – зазначив Резніков.

За його словами, агресор Росія найближчими місяцями посилить тиск на Україну. Ворог весь час вів приховану мобілізацію, а тепер може публічно оголосити нову хвилю призову на війну.

Міністр переконаний, що Захід готовий підтримувати Київ на довгій дистанції і сподівається на зміну позиції Швейцарії, яка поки що не дозволяє реалізувати постачання боєприпасів для німецьких САУ Гепард.

“Нам важливо, щоб рішення ухвалювалися швидко, а зброя і боєприпаси надавалися в достатній кількості”, – підкреслив Олексій Резніков.

На сході України тривають важкі бої. РФ не припиняє відправляти на забій мобілізованих у спробах захопити Бахмут Донецької області та просунутися далі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Вони зазнають втрат, але продовжують спроби взяти Бахмут в оточення, з метою захоплення Бахмута і продовження атак далі. Українські сили тримають оборону. Це важко, але українські війська завдають, скажімо так, вогневої поразки противнику, роблять усе можливе в цій ситуації”, — зазначив експерт.

Що стосується міста Вугледар, то там теж російські сили не припиняють спроб захопити населений пункт. Але гіркий досвід нічому їх не вчить, каже Мусієнко.

“Вони знову-таки йдуть на українську артилерію, зазнають втрат, але сам Вугледар захопити не можуть. Він під контролем українських збройних сил”, — сказав гість ефіру.

Він акцентував, що Бахмут російські загарбники вже перетворили на руїни, як і багато міст, де відбувалися російські атаки.

Щодо стратегічного значення, то, за його словами, за таких обставин воно втрачається.

“Це будуть руїни, але бої тривають, тому що тривають російські атаки. Нам необхідно їх стримувати й робити просто російську армію коротшою і меншою. З погляду стратегії ми маємо на меті не просто не дати противнику просунутися, а не дати йому зробити це швидко, швидким ривком, збити його наступальний темп і завдати якомога більше втрат. Ось із погляду стратегії що для нас це становить, яку цінність на сьогодні. За аналогією, як це було в Сєвєродонецьку, в Лисичанську”, — пояснив експерт.

Він вважає, що якби в Бахмуті вже склалися якісь загрозливі умови для оточення, ніхто б не став утримувати там українські війська. Вони б відходили на укріплені, захищені позиції, відходили б із мінімальними втратами за запланованими маршрутами.

“На сьогодні для нас стратегія — це стримувати наступальний темп противника, завдавати йому втрат для того, щоб загалом ця агресія на Східному фронті була зупинена”, — резюмував Мусієнко.