Відставник Арсен Аваков занадто хитрий і впливовий, щоб вбивати час на безглузді проєкти, пише журналіст Сергій Бережний.

Він заново не надуватиме “Народний Фронт”, що лопнув. Він не увіллється до “Євросолідарності”, і навіть не тому, що його туди не пустить Порошенко, а тому, що ніякого іншого політичного сенсу, крім надування Порошенка, який лопнув, у “Євросолідарності” не спостерігається.

Він не повернеться до “Батьківщини”, бо давно її переріс і добре знає класику, в якій сказано: “Блаженні ті, хто не повертається своїми слідами”. Крім того, те, що здулося, мало чим відрізняється від того, що лопнуло, хіба що розміром пробоїни.

Інший депутатський дитячий садок його тим більше не цікавить. Навіть менше, ніж ОПЗЖ.

Тому після відпустки Арсен Борисович впритул займеться “Слугою народу”. Не публічно. Не входячи до політради та інших медійно підсвічених органів. Уникаючи будь-яких асоціацій й ув’язок.

Без юридичного оформлення і рахунків, які легко можна простежити. На накопиченому заряді тіньового впливу, який є у нього, і якого немає у Зеленського.

Для початку він купить тих, кого можна купити, причому не у Раді, а в ОПУ. Потім позбудеться тих, кого купити свідомо не можна, причому саме у Раді.

І буде з рештою рішуче і вміло рухати Зеленського на другий термін, який насправді буде третім терміном самого Авакова.

Нічого особистого, просто тверезий розрахунок.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який з 2014 року безперервно займав пост глави МВС, у вівторок, 13 липня, подав заяву про відставку.