На найактуальніше питання дня – прорив фронту на Запорізькому напрямі – це початок українського контрнаступу чи ще ні?

Військовий експерт Роман Світан відповів на це питання.

Він переконаний, що поки що про активну фазу наступу наших військ не йдеться, а те, що відбувається, назвав розвідкою боєм.

Офіцер запасу ЗСУ пояснив, що прорив першої лінії оборони ворога – це ще не показник успіху, адже так зазвичай усе відбувається.

Полковник запасу ЗСУ підтвердив факт прориву першої лінії оборони росіян на Запорізькому напрямку фронту, але при цьому зазначив: «Так, вони просто втекли. Це те саме, як було під Бахмутом, коли наші хлопці пішли і, пам’ятайте, там 72-а бригада російська зникла. Насправді вони все кинули і втекли, тобто просто рух наших військ викликає у росіян такий тваринний страх, і вони особливо з першої лінії фронту просто йдуть».

“Відбувся провал першої лінії оборони, а ось чому росіяни починають це сприймати прямо як прорив? До прориву ще працюватимуть і працюватимуть, тобто прориви будуть на глибину десь 30 км на другу лінію оборони. Точно буде це все видно і зрозуміло. Ідуть формування напрямків та локальні атаки, але вже гарячого рівня. Це вже батальйони починають працювати. Це вже серйозно”, – прокоментував інформацію про рух українських військ на Запорізькому напрямку Роман Світан.

Зазначимо, серед загарбників на окупованій території Запорізької області шириться паніка. Після успішного “тижня бавовни” росіяни розуміють, які загрози очікують на них практично звідусюди.

Про це сказала депутатка Запорізької районної ради Аліна Сисоєва.

Водночас росіяни збільшили кількість блокпостів та почали активніше здійснювати фільтраційні заходи.

Депутатка Запорізької райради зазначила, що весь попередній тиждень наші воїни неофіційно назвали “тижнем бавовни” для окупантів, тому що кожного дня до них щось прилітало. Так, коли 2 російські кораблі зайшли, щоб вивозити вкрадене зерно та метал, то буквально одразу там сталася “бавовна”.

Тож, можна сказати, що це був продуктивний тиждень для ЗСУ на окупованих територіях Запорізької області, бо там поменшало росіян, їхнього озброєння та техніки.

«Кожного тижня у них щось прилітає по базах, і їх стає там менше», – наголосила Сисоєва.

Тому, за її словами, серед російських окупантів шириться паніка, оскільки вони відчувають загрозу буквально звідусюди.

Водночас, зауважила Сисоєва, росіяни посилюють терор на окупованих територіях. Вони збільшили кількість блокпостів та активніше проводять фільтраційні заходи. Людину можуть просто зупинити на вулиці, подивитися її телефон, вимагати роздягнутися й показати татуювання.

«Якщо щось не сподобається, то людина, на жаль, відправляється на підвал», – сказала депутатка райради.

Також ворог продовжує роботу з вербування людей, зокрема, він схиляв до співпраці голів ОСББ. Деякі з них погодилися й допомагали росіянам проводити “референдум”.

Крім того, на окупованих територіях Запорізької області загарбники змушують місцевих таксистів співпрацювати з ними.

Як повідомляють у Центрі національного спротиву, окупаційна адміністрація змушує працівників служб таксі ставати їхніми агентами та виявляти людей, які підтримують Україну. Це ще один спосіб загарбників виявити українських партизанів.

“Таксистів змушують ставати агентами окупантів та повідомляти ворогу про осіб з проукраїнськими настроями. Таким чином росіяни сподіваються побороти українське підпілля. Однак в них немає жодних шансів перемогти український спротив”, – додають у ЦНС.

Варто підкреслити, що місцеві мешканці не скорилися й прагнуть якнайшвидшого звільнення від загарбників.