Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник відновила кримінальне провадження у справі так званої формули “Роттердам +”.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), який виступав одним з позивачів у справі.

“Протягом трьох засідань ЦПК доводив, що прокурор САП Віталій Пономаренко безпідставно закрив справу. Він відкинув великий обсяг доказів і послався на експертизу, яка не підтвердила і не спростувала шкоду від формули”, – сказано в повідомленні.

У ЦПК нагадали, що під час розгляду в Апеляційній палаті ВАКС скарги на закриття справи “Роттердам +” було встановлено, що справа була закрита до того, як новою експертизою в ньому був підтверджений факт збитків від застосування зазначеної формули майже на 40 млрд грн.

“З другої спроби Антикорсуд відновив справу “Роттердам+”. Рішення ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник.

 Більше того, нещодавно з’явилася нова експертиза, яка визначила 39,9 млрд грн збитків. Адвокати через підконтрольні Ахметову ЗМІ намагалися очорнити експертку, яка зробила такий висновок.

Та й сам колишній голова Нацкомісії Дмитро Вовк, який затвердив формулу “Роттердам+”, а нині переховується за кордоном, раніше жорстко критикував як її, так і взагалі компанію ДТЕК Ахметова.

Тож Антикорсуд з другого разу дослухався до доводів і відновив справу. Раніше це відмовилася робити суддя Катерина Широка”.

У свою чергу позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко у своєму Фейсбук зазначив, що Рінату Ахметову та Петру Порошенку не вдасться уникнути відповідальності.

“Є чудова новина: Вищий антикорупційний суд в особі судді Оксани Олійник прийняв рішення відновити справу «Роттердам+» А це значить, що Ахметова та Порошенка таки може бути притягнуто до кримінальної відповідальності із покаранням у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією;)

Покидьок Холодницький давно намагався продати і поховати цю справу, але зрештою вирішив зробити це чужими руками і долучив до цього іншого прокурора САП – Віталія Пономаренко, який не дивлячись на купу доказів у справі просто взяв та й закрив кримінальне провадження.

Проте завдячуючи чесним та принциповим суддям, які не продалися і не побоялися олігархів, надія на справедливе покарання для злочинців є, як і шанси повернути вкрадені з кишень українців 40млрд.грн., які заробили покидьки, торгуючи кривавим вугіллям”, – написав працівник НАБУ.

Нагадаємо, 8 серпня в НАБУ заявили, що формула Роттердам + принесла збитків споживачам майже на 19 млрд грн. У серпні про підозру повідомили шести особам. Серед них були два топ-менеджера ДТЕК. Чиновники НКРЕКУ Дмитро Вовк і Володимир Бутовський були оголошені в розшук. На початку вересня 2019 року суд дозволив затримати підозрюваного Вовка. Пізніше Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Бутовського.

12 серпня НАБУ заявило, що збитки від “Роттердам +” перевищують 39 млрд грн.

28 серпня 2020 року Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила справу “Роттердам +” через відсутність достовірних і вичерпних доказів збитковості формули