США схвально оцінюють прагнення України до вступу у НАТО. Разом із тим, вони закликають уряд втілити в життя грунтовні реформи, щоб дорівнятися до стандартів, необхідних для вступу у Альянс.

З відповідною заявою виступив у вівторок під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Нед Прайс.

«Чинна адміністрація (США) прагне до того, щоби двері НАТО залишалися відкритими для кандидатів, коли вони будуть у змозі виконати зобов’язання щодо членства та сприяти безпеці в Євроатлантичному регіоні», – зауважив представник американського відомства.

Він наголосив, що США і надалі вестимуть політику “відкритих дверей” для України, висловленну на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році. «І ми підтримуємо право кожної суверенної країни робити самостійний вибір щодо приєднання до будь-якого договору чи Альянсу, в тому числі, НАТО», – зауважив Райс.

Проте, представник Державного департамент акцентував увагу, що країни-претенденти зобов’язані відповідати ряду вимог, сформованих організацією.

«З огляду на це ми продовжуємо закликати керівництво України провести глибокі, всебічні та своєчасні реформи, необхідні для побудови більш стабільної демократичної, процвітаючої та вільної країни. Ми підтримуємо зусилля України щодо просування верховенства права, підтримуємо реформи для економічного зростання, і, звичайно, продовжуємо підтримувати нашого партнера, Україну, в її протистоянні російській агресії», – наголосив речник Держдепартаменту США.

У цьому контексті він нагадав, що низка високопоставлених урядовців США й України, а також президенти обох країн минулого тижня мали телефонні переговори по цих питаннях.

«Знову ж, ми повністю підтримуємо та підтверджуємо політику відкритих дверей до НАТО, і ми очікуємо тісного співробітництва з Україною по всіх реформах, які проводяться», – підкреслив Нед Прайс.

Нагадаємо, у вівторок Білий дім підтвердив, що Сполучені Штати підтримують прагнення України приєднатися до Північноатлантичного альянсу, однак рішення про це має прийматися безпосередньо країнами-членами НАТО.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.