На честь річниці справи про вбивство журналіста Павла Шеремета активісти вийшли на вулиці Києва з вимогою відпустити підозрюваних Андрія Антоненка, Яну Дугарову і Юлію Кузьменко. Мітинг назвали “Похороном правосуддя”.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Протестуючі, пройшовши під будівлями Міністерства внутрішніх справ, Офісу президента і Офісу генпрокурора, знову зажадали звільнити підозрюваних в скоєнні злочину ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко та медсестру Яну Дугарову.

Під ОП акція пройшла без порушень, а поліція забезпечувала порядок. Під МВС було запалено фаєри, активісти скандували: “Один за всіх і всі за одного”, “Свободу політв’язням”, “Свободу Ріфмастеру”.

Під офісом президента активісти залишили похоронний вінок. Відомо, що в організації протесту брали участь громадські організації “Free Dr Kuzmenko”, “Free Riff”. У заході брали участь і праворадикали з “Національного корпусу”.

Активісти принесли труну білого кольору з написом «Весна пройшла, невинних саджають». Лунала сумна, траурна музика.

Також серед присутніх є дівчина, символічно переодягнена в Феміду в чорному одязі, з зав’язаними очима і тримає в руках Конституцію і ваги, до яких з одного боку приклеєний телефон, як символ “телефонного права”.

Активісти тримали в руках лампадки і вінки, які ставлять на труну.

Серед учасників заходу – представники Нацкорпусу, волонтери, інші активісти.

Тим часом в прес-службі Нацполіції заявили, що правоохоронці не обмежують доступ громадян до Офісу Президента під час масових заходів.

“Правоохоронці стежать за правопорядком і проводять превентивні заходи. Перед Офісом Президента обладнані святкові локації, а також заплановані інші заходи. З огляду на це, поліцейські посилили заходи безпеки. Поліція діалогу роз’яснює вимоги Уряду про необхідність дотримання карантину, також проводяться поверхневі перевірки. При цьому доступ громадян на територію не обмежений “, – йдеться в повідомленні поліції.

Нагадаємо, рік тому 12 грудня 2019-го, глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. З тих пір на лаві підсудних троє підозрюваних – військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікар Охматдиту, волонтер і дитячий хірург Юлія Кузьменко під псевдо «Лиса»; і військовий медик Яна Дугарова.