Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова зазначає, що прокуратура робить кроки, спрямовані на забезпечення достатнього рівня публічності та відкритості результатів розслідування Іловайської трагедії, повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора України в четвер.
“Ми ухвалили рішення про необхідність розсекречення матеріалів кримінального провадження щодо організації та проведення бойових дій у районі міста Іловайська. Служба безпеки України вже скерувала відповідні клопотання про розсекречення документів до Генерального штабу ЗС України та інших органів для ухвалення відповідних рішень”, – сказала Венедіктова.
За її словами, наразі триває робота над удосконаленням офіційного веб-сайту Офісу генерального прокурора, де з’явився окремий розділ, присвячений подіям поблизу Іловайська.
“Кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів. Суспільство має знати правду”, – резюмувала Венедіктова.
Також вона зазначила, що:
“Перевірка обставин можливого недбалого ставлення до військової служби військовими службовими особами з числа керівництва антитерористичною операцією”.
Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська Донецької області російські найманці і підрозділи Збройних сил РФ, що вторглися на Донбас, оточили українські добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, а згодом розстріляли українських військових, які після досягнення представниками армій двох країн відповідної домовленості виходили з оточеного міста так званим зеленим коридором.
Під час цих подій, за інформацією Генеральної прокуратури України, загинули 366 українських вояків, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон, ще близько восьми десятків вважаються зниклими безвісти. Крім того, Збройні сили України зазнали втрат в озброєнні та військовій техніці на суму майже 300 млн грн.
Улітку 2019 року газета The Guardian повідомила про доповідь британської дослідницької групи Forensic Architecture щодо участі РФ у боях поблизу Іловайська в Україні в 2014 році. За словами дослідників, вони зібрали і каталогізували численні знімки із супутників із зображенням російських озброєних конвоїв на території України, а також фотографії танка Т-72Б3. Дослідники зазначають, що на той час вони перебували на озброєнні лише у російської армії.