Звільнення Руслана Хомчака з посади головнокомандувача Збройних сил України та призначення замість нього Валерія Залужного – це частина процесу трансформації оборонної галузі, розповіла в ефірі телеканала “Україна 24” голова підкомітету з держбезпеки і оборони комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук.

“Це саме те, чого вимагав верховний головнокомандувач: якіснішої взаємодії між Міністерством оборони та командуванням Збройних сил. І я сподіваюся, що Залужний упорається”, – зазначила нардепка.

Вона додала, що на всю оборонну сферу очікує реформа.

“Ми лише трансформуємо сьогодні нашу оборонну галузь, зокрема Міністерство оборони і командування Збройних сил мають пройти період трансформації, коли будуть розділені повноваження між міністром оборони і командувачем Збройних сил і решта по вертикалі. Наразі законопроєкт лише розглядається в комітеті, позаяк ті роки, які були виділені на те, щоб це зробити без законопроєкту, були використані неякісно. Ми не побачили якісної зміни в даному випадку і мусимо це робити через комітет”, – підкреслила Верещук.

Одне з питань, яке має бути вирішене в межах трансформації – це підхід до держоборонзамовлення, додала вона.

“Ми постійно говоримо про виконання державного оборонного замовлення, там також є робота для обох – і головнокомандувача в даному випадку, і міністра оборони, оскільки один є замовником, а інший – виконавцем. І коли армія замовляє з метою отримати краще озброєння, набої, то Міністерство оборони має швидко і якісно провести процес закупівлі. І це вимагає формальних та неформальних комунікацій, ось це ті питання, які вже мають лежати перед новим командувачем на столі і перед міністром оборони України”, – переконана політикиня.

Водночас вона підкреслила, що нинішній міністр оборони Андрій Таран залишається на своїй посаді, і з новим головнокомандувачем їм потрібно вибудувати взаємодію з першого дня роботи.

“Що стосується відставки пана Тарана, це виключно прерогатива верховного головнокомандувача, і відкрите це питання чи закрите – це питання саме до нього. А тепер – чи є час у Залужного і Тарана? Ні, жодного дня немає, і синергія повинна бути з першого дня”, – резюмувала Ірина Верещук.