Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у п’ятницю, 4 лютого, провів телефонну розмову з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

“Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен погодили подальші кроки України та США у реалізації стратегії проактивного стримування Росії від подальшої агресії. Вони відзначили суттєвий прогрес у підготовці скоординованих євроатлантичних санкцій проти РФ та виході цієї роботи на завершальний етап”, – повідомляє пресслужба МЗС України.

Блінкен і Кулеба також обговорили динаміку переговорів у рамках Нормандського формату та висловили сподівання, що Росія продемонструє конструктивну позицію в наступних етапах переговорів.

Український міністр висловив вдячність держсекретареві та американському народу за безпрецедентну допомогу, яку США надали та продовжують надавати Україні для зміцнення обороноздатності нашої держави.

“Дмитро Кулеба подякував американській стороні за передачу Україні інформації щодо можливої підготовки Російською Федерацією сфабрикованих приводів для загострення. Міністр і держсекретар погодилися, що публікація такої інформації дозволяє упередити втілення подібних планів у дійсність та домовилися і надалі взаємодіяти у цій сфері” – додає пресслужба МЗС.

Нагадаємо, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен під час розмови з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим заявив про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також право кожної країни самостійно обирати свій зовнішньополітичний курс.

Так, Блінкен закликав Росію до негайної деескалації, а також відведення військ і техніки від кордонів України. Він наголосив, що подальше вторгнення в Україну буде зустрінено “швидкими та тяжкими наслідками”. Він закликав Кремль до дипломатичного шляху вирішення конфлікту.

Раніше глава МЗС України розповів, що Вашингтон передав Києву інформацію про те, що Кремль готує фейкове відео як “привід” напасти на Україну. Це сталося ще до того, як дані потрапили у ЗМІ.

Міністр зазначив, що американська сторона передала Києву інформацію про те, що Кремль готує фейкове відео для приводу напасти на Україну. Це сталося ще до того, як дані потрапили у ЗМІ.

“Загалом те, що було оприлюднено, нас не дивує – ми з 2014 року бачили багато підступних дій Росії. Ми бачили, що вони ні перед чим не зупиняються, коли намагаються щось сфальшувати й звинуватити у чомусь Україну”, – заявив Кулеба.

Він додав, що у цій ситуації дуже важливо, аби будь-які наміри Москви ставали відомими широкій аудиторії. Адже це означатиме, що вони зірвані. Глава МЗС наголосив, що українська сторона продовжить співпрацю із США щодо розвідувальної, дипломатичної лінії, щоб і надалі викривати наміри Росії.

Згодом речник відомства Нед Прайс пояснив, що США говорять про це публічно, аби світ розумів масштаби дестабілізаційних дій Москви проти України, а також, щоб Росія передумала втілювати цю “небезпечну кампанію”.