Володимир Зеленський підписав указ про “Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік”. Його метою є забезпечення виконання пріоритетних завдань інтеграції української держави до Альянсу та вже досягнутих домовленостей.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Кабмін впродовж 20 днів має затвердити заходи з виконання програми. Також уряд повинен забезпечувати регулярне інформування людей з боку міністерств, центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про хід та результати її виконання.

У вступній частині сказано, що реалізація Програми стане ефективною відповіддю на виклики, які постали перед Україною, з урахуванням радикальних змін у світовому безпековому ландшафті, що тривають, а також сприятиме наближенню держави до відповідності базовим принципам, втіленим у Північноатлантичному договорі 1949 року, зокрема політичним, економічним і військовим критеріям.

“Протидія збройній агресії Російської Федерації проти України, відновлення територіальної цілісності України, а також захист і відновлення прав громадян України, які постраждали від збройного конфлікту та/або перебувають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, є пріоритетними завданнями держави Україна”, – йдеться в указі.

Окрему увагу у Програмі приділено питанням поглиблення взаємодії з НАТО у рамках отриманого Україною у 2020 році статусу партнера розширених можливостей.

“Головний акцент у Програмі зосереджується на зусиллях держави, спрямованих на забезпечення здоров’я, безпеки і добробуту людини як ключового суб’єкта національної безпеки. Людиноцентричність, права, свободи і законні інтереси громадян є у центрі реформ, що впроваджуються”, – повідомляє ОП.

Нагадаємо, річна національна програма є системним документом, який містить опис реформ за відповідними напрямами. Він визначає їхню стратегічну мету, цілі та пріоритетні завдання, які необхідні для забезпечення реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в НАТО.