Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 119/2021, яким затвердив Національну стратегію у сфері прав людини. Про це йдеться у повідомленні на сайті Глави держави.

«Стратегія спрямована на об’єднання суспільства у питаннях цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації. Документ зосереджений на розв’язанні основних системних проблем у сфері забезпечення, реалізації та захисту прав і свобод людини в умовах нових викликів, що постали перед суспільством», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі передбачається, що реалізація документу здійснюватиметься за 27 стратегічними напрямами, серед яких, зокрема: запобігання катуванню та жорстокому поводженню з людьми; забезпечення права на справедливий суд; забезпечення свободи мирних зібрань та об’єднань; запобігання та протидія дискримінації.

Також серед цих стратегічних напрямків – забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків; протидія домашньому насильству; забезпечення прав корінних народів і національних меншин; забезпечення прав дитини, екологічних прав, прав ветеранів війни, зокрема тих, хто брав участь у заходах з відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях; забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Реалізація цієї стратегії здійснюватиметься і за такими напрямками, як відновлення прав осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації частини території України; забезпечення прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та членів їхніх сімей; подолання негативних наслідків конфлікту, спричиненого збройною агресією РФ, тощо.

Як інформують у пресслужбі Глави держави, результатом реалізації цієї Стратегії має стати запровадження системного підходу до забезпечення прав і свобод людини, узгодженості дій органів держвлади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства й бізнесу та створення у нашій країні ефективного механізму реалізації та захисту прав і свобод людини.

Також реалізація цієї Стратегії має забезпечити прогрес у виконанні міжнародних договорів України у сфері прав людини, зокрема, Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Окрім того, як зазначається, ця Стратегія сприятиме реалізації Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, а також поліпшенню позицій нашої країни у міжнародних рейтингах з прав людини.