Сьогодні стало відомо, що Рада наступного тижня звільнить 5 міністрів.Про це на своєму телеграм-каналі написала Галина Янченко.

“Наступний пленарний тиждень-два, схоже, нас таки чекають 5 кадрових змін в Уряді.

Кандидати на заміну вже практично усі відомі. Чекаємо представлення заміни на Мінстратегпром”.

Нагадаємо, тема кадрових ротацій в Кабінеті Міністрів України вже давно займає левову частку політичного дискурсу.

Кого можуть призначити замість Немчинова, Тарана, Резнікова та інших відставних міністрів – політолог назвав прізвища

Наступного тижня зміняться керівники 5-8 міністерств, яких наразі змушують писати заяви за власним бажанням. Причини можливих відставок та імена тих, хто може увійти до складу Кабміну, спрогнозував політолог Андрій Вігиринський. За його словами, влада не має наміру визнавати власні прорахунки, а прагне покласти відповідальність на конкретних міністрів.

Першим, за його словами, написав заяву про відставку Міністр екології Роман Абрамовський. Його на посаді має замінити нардеп від “Слуги народу” Андрій Жупанін, повідомляє Вігірінський. Також, за його інформацією, у відставку може піти міністр оборони Андрій Таран, який відверто провалив свою роботу. Мінреінтеграцію замість Резнікова може очолити нардеп від «Слуги народу» Ірина Верещук.

Також, за його інформацією, вже ухвалено рішення про відставку міністра Олега Немчинова. Лобіює відставку Немчинова нібито особисто секретар Ради безпеки Олексій Данилов. А замінити його може голова парламентського комітету з правової політики Андрій Костін, прогнозує політолог. Також нарешті ухвалено остаточне рішення заміни Марини Лазебної у Мінсоцполітики, адже вона зібрала навколо себе негатив, вважає Вігірінський.

Щобільше, у своїй статті для 24 каналу політолог Володимир Фесенко стверджує, що зрозумів метод, за яким обирають “міністрів на виліт”.

“У кожного з них свої проблеми і свої конкретні причини, внаслідок, яких вони можуть опинитись в списку на “виліт”. Але, схоже, є спільний знаменник.

Це невиконання доручень Президента, рішень органів державної влади, або виникнення кризової ситуації в галузі.

Дуже показово прокоментував цю ситуацію секретар РНБО Олексій Данілов. Він назвав причиною того, що міністр екології Роман Абрамовський написав заяву про звільнення, те, що не виконувались укази Президента. А от у міністра оборони Тарана і віцепрем’єра Уруського інша проблема – бюрократичне гальмування реформи оборонних закупівель, та ще й купа інших критичних питань та зауважень.

І навпаки. Я вже писав про те, що ті міністри, які швидко і ефективно виконують доручення Президента, демонструють ініціативність і результативність, не мають підстав для хвилювання.

Щось я не чув, щоб стояло питання про звільнення віцепрем’єрів Резнікова, Федорова, Стефанішиної, міністра закордонних справ Кулеби або міністра розвитку громад і територій Чернишова.

Дмитро Кулеба, наприклад, успішно підготував установчий форум “Кримської платформи” і спільно з Офісом Президента візит керівника держави до США.

Олексій Чернишов виконав доручення Президента щодо реформування архітектурно-будівельної галузі, брав активну участь в розробці Меморандуму між центральною і місцевою владою про підготовку до опалювального сезону”.