США протягом 24 годин опублікують дані розвідки про плани Росії щодо України. Про це під час брифінгу заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

За його словами, може йтися про фабрикацію Москвою підстав, щоб звинуватити Україну в «підготовці неминучої атаки на російські сили на сході України». Радник президента вкотре заявив, що США підтримують Україну: “США будуть готові у будь-якому разі”. Водночас він підкреслив, що поки що США не мають підтверджень, що в Кремлі вже ухвалили рішення про військову операцію проти України.

Ми бачили цей сценарій у 2014 році. Вони (РФ. — ред.) готують його знову. Адміністрація матиме додаткові деталі щодо того, що ми бачимо в плані створення приводу, якими ми поділимося протягом наступних 24 годин, — зазначив Салліван.

З кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тисяч військовослужбовців РФ. Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи.

Салліван торкнувся питання про переговори з РФ. За його словами, офіційний Вашингтон вважає, що вирішити проблему дипломатичним шляхом все ще можливо.

Натомість Путіну пропонують різні варіанти,  про це повідомляє його заступник Лавров. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що військові фахівці пропонують главі Кремля Володимиру Путіну варіанти “на випадок погіршення ситуації навколо України”. Про це Рябков заявив в інтерв’ю пропагандистському телеканалу RTVI, передає ТСН.

Президенту (Володимиру Путіну — ред.) військові фахівці, як це було офіційно сказано, постійно пропонують варіанти на випадок погіршення ситуації. Це тяжкий сюжет. У публічному просторі він не повинен жодним чином засвічуватися, тому що це саме по собі розгойдування ситуації. Потрібно дати шанс дипломатії, — сказав Рябков.

Рябков, крім того, традиційно звинуватив Україну в начебто невиконанні Мінських умов, до яких, за його словами, Київ “треба повернути”.