Канцлер Німеччини Олаф Шольц пригрозив президенту РФ Владіміру Путіну “драматичними заходами” у разі застосування хімічної зброї.

Про це Шольц сказав у інтерв’ю ARD, повідомляє “Європейська правда”.

Якщо у війні проти України буде застосовано хімічну зброю, Шольц погрожував “рішучими заходами”.

“Застосування біологічної та хімічної зброї не повинно відбутися, і саме тому ми всі такі відверті, такі відверті в цьому питанні”, – сказав він.

Шольц сказав, що заходи у відповідь на застосування Росією хімзброї розглядаються, але не став конкретизувати.  Разом з тим він дав зрозуміти, що навіть якщо Росія застосує хімічну чи біологічну зброю, НАТО не вступить у війну через Україну.

“НАТО не стане учасником війни, це ясно”, – заявив канцлер Німеччини.

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть відповідь, якщо президент Росії застосує зброю масового знищення, але відповідь залежатиме від ситуації.

“Ми відповімо, якщо він її застосує. Характер відповіді залежатиме від характеру застосування”, – сказав Байден, зазначивши, що не може надати інформацію розвідки щодо можливостей застосування такої зброї росіянами.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс зміцнить свої системи хімічного, біологічного та ядерного захисту через побоювання, що Росія планує використовувати таку зброю проти України. Крім того, НАТО передасть Україні обладнання для захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз.

“Я очікую, що завтра союзники погодять надання додаткової підтримки (Україні). Це включає допомогу у сфері кібербезпеки, а також обладнання, яке допоможе Україні захиститись від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз”, – заявив генсек Альянсу Энс Столтерберг.

Столтенберг підтвердив позицію Альянсу, що він прагне недопущення виходу війни за межі України.

“Ми рішучі зробити все, що ми можемо, щоб підтримати Україну. Але ми маємо відповідальність гарантувати, що війна не вийде за межі України та не стане конфліктом між Росією та НАТО”, – сказав він.