Президент Володимир Зеленський заявив, що дестабілізація всередині країни зараз є найбільшим ризиком для України та закликав владу до об’єднання.

Про це Зеленський сказав на брифінгу 28 січня.

На зауваження журналістів, що дехто підозрює Володимира Зеленського у применшенні російської загрози, той відповів:

«Дуже дивно, що мене підозрюють. Мені здається, я у своєму житті нічого не зробив, щоб мене підозрювали. Ви мене плутаєте з іншим президентом України».

Він заявив, що наразі пріоритетами України є деескалація та покращення економічної ситуації. А найбільшим ризиком для суверенітету країни є дестабілізація всередині України. Так, за словами Зеленського, задля стабільності держави українські політики мають об’єднатися.

«Єдність влади, довіра до президента та розуміння іншими політиками, що вони ㅡ колишні або майбутні президенти, не чинні ㅡ робить нашу державу об’єднаною і сильною. Якщо ми об’єднані народом, армією і стабільною владою, ризики ескалації з боку Росії зменшуватимуться», ㅡ сказав Зеленський, ймовірно натякаючи саме на дестабілізуючу діяльність екс-президента, підозрюваного у державній зраді нардепа Петра Порошенка.

Раніше Порошенко закликав чинну владу до обʼєднання. Він зазначив, що президент Володимир Зеленський йому не друг, однак «інтереси держави вищі», тому закликає підписати символічний акт.

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва, що призначив Порошенку особисте зобов’язання у «вугільній справі», зобов’язав його не виїжджати з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду та здати на зберігання до відповідних органів паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

 Державне бюро розслідувань нагадує народному депутату України Петру Порошенку, що 19 січня 2022 року Печерський районний суд міста Києва обрав йому запобіжний захід, яким зобов’язав:

 здати на зберігання до відповідних органів державної влади документи, що дають право виїзду за кордон;

 прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;

 не відлучатися з міста Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

 повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи.

 Хочемо зауважити, що будь-який підозрюваний, навіть якщо це народний обранець, у будь-якому кримінальному провадженні не може визначати кількість допитів та види процесуальних дії, які потрібно провести під час розслідування.

 Статус народного депутата не дає права ігнорувати Кримінальний процесуальний кодекс України.

 Підкреслюємо, брати участь у процесуальних діях є обов’язком П. Порошенка. Саме закон визначає, що у нього є певні обов’язки, які він має виконувати, а не керуватися особистими бажаннями щодо цього.

 Тому з прикрістю сприймаємо слова адвоката Петра Порошенка про те, що його підзахисний «не співпрацюватиме зі слідством».

 Отже, доводиться констатувати, що запобіжний захід пану Порошенку у вигляді особистого зобов’язання надто поблажливий. Стає все більш очевидним, що пан Порошенко хоче зірвати слідство і тільки політизує процес.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд переніс розгляд скарги на запобіжний захід пʼятому президенту  Петру Порошенку у справі про торгівлю вугіллям з окупованими територіями на 11 лютого. Про це повідомило Державне бюро розслідувань. 

П’ятого президента України Петра Порошенка, депутата Віктора Медведчука, ексміністра енергетики Володимира Демчишина та бізнесмена Сергія Кузяру підозрюють у справі про схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на 1,5 мільярда гривень та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР».

Порошенка підозрюють у тому, що він за попередньою змовою з групою людей (зокрема з представниками вищого керівництва Росії) сприяв діяльності «Л/ДНР», а ще — у купівлі вугілля на окупованих територіях за державні кошти.

20 грудня 2021 року Петрові Порошенку оголосили підозру  за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зради та сприяння діяльності терористичної організації. Йому загрожує до 15 років ув’язнення з можливою конфіскацією майна.