У Європі подібний медогляд давно отримав власне народна назва — «идиотен тест». – повідомляє Корупція.Інфо

В Україні розглядається законопроект №5184 «Про дорожній рух і його безпеку», що стосується процедури та періодичності проведення медогляду кандидатів у водії та водіїв, а також введено нове поняття «психофізіологічна експертиза з оцінкою рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей кандидатів у водії та водіїв», передають "Українські реалії", посилаючись на from-ua.com.

На юридичній мові це називається «психофізіологічна експертиза», в Європі давно отримало власне народна назва — «идиотен тест» (мова про Medizinisch-Psychologische Untersuchung, MPU — прим. ред.). Поки невідомо, як саме буде виглядати інтерпретація європейської практики цього явища в Україні, а в Німеччині цих тестів бояться як вогню.

Якщо водій порушує правила дорожнього руху систематично, то відбутися штрафами не вийде. Зазвичай, після третього порушення, за певний період часу «щасливчик» отримує запрошення пройти цей тест. А за грубі порушення (наприклад, алкоголь за кермом) можна отримати запрошення на MPU і відразу. Якщо не з'явитися, то справа може дійти і до в'язниці.