Прокуратура області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо міського голови одного з міст області, який вимагав та одержав 6 тис. грн. неправомірної вигоди від офіційного представника спільного польсько-українського підприємства за сприяння у наданні земельної ділянки в оренду для будівництва на ній мотельного комплексу.

Ще на початку квітня 2014 року представник підприємства звернувся до очільника територіальної громади із проханням посприяти в отриманні ділянки. Міський голова запропонував йому кілька ділянок на вибір і пообіцяв своє сприяння за 35 тис. грн.

Слова свого ласий до матеріальних вигод посадовець дотримав. Наприкінці липня він рекомендував позачерговій сесії міської ради прийняти рішення про надання дозволу на виготовлення проектної містобудівної документації для коригування частини генерального плану тієї частини міста, де мав бути розмішений мотель, і сам проголосував за таке рішення. У жовтні ж також за сприяння міського голови сесія ухвалила рішення про затвердження проекту.

Після ухвалення кожного з рішень міський голова одержував грошову винагороду від представника підприємства – спершу одну, а опісля 5 тис грн.

Усієї ж обіцяної суми неправомірної вигоди посадовець так і не одержав, адже був затриманий на гарячому працівниками управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України у Волинській області.

У ході досудового розслідування міський голова повністю визнав свою вину у скоєнні злочину. Тепер – слово за судом.

 

Джерело: Четверта влада