Обраний президент Молдови Майя Санду закликала своїх прихильників вийти на акцію протесту в Кишиневі в неділю, 6 грудня

Про це йшла мова на сьогоднішньому брифінгу Санду в Кишиневі, який транслювався в Facebook.

Санду закликала своїх прихильників прийти в неділю на площу Великих національних зборів, щоб вимагати проведення позачергових парламентських виборів.

“Те, що сьогодні відбулося в парламенті доводить, що там зібралася група злочинців. Цей парламент має бути розпущений. У неділю ми вийдемо на площу Великих національних зборів, щоб розповісти їм, що думає народ”, – підкреслила вона.

Санду зазначила, що завтра депутати від “Дії і солідарності” звернуться до Конституційного суду Молдови з проханням скасувати сьогоднішні скандальні рішення парламенту.

“Цей парламент повинен піти. Це уряд повинен піти. Через них ми знаходимося на краю прірви. Люди хочуть дострокових виборів, ми будемо робити те, чого хочуть люди”, – заявила майбутній президент.

Відзначимо, що 2 грудня парламент Молдови, в якому коаліція сформована на основі проросійської партії соціалістів нинішнього президента Ігоря Додона, вивів з-під контролю президента Службу інформації і безпеки.

3 грудня парламент Молдови повернув російській мові статус мови міжнаціонального спілкування, а також вніс зміни в законодавство, які дозволять відновити трансляцію російських телеканалів.

Як повідомлялося, лідер партії «Дія і солідарність» (PAS) травня Санду в другому турі президентських виборів отримала 57,75% голосів виборців, тоді як її конкурент, діючий президент Молдови Ігор Додон – 42,25%.

Інавгурація Санду запланована на 24 грудня.

Нагадаємо, раніше, Мая Санду заявила, що зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським після її офіційного вступу на посаду.

Санду назвала три пріоритети своєї політики на найближчий час: збалансована зовнішня політика, включення до бюджету на 2021 рік грошей, необхідних для подолання епідеміологічної, економічної і соціальної криз, а також боротьба з корупцією і реформа юстиції.

В першу чергу новообраний президент Молдови має намір вести збалансовану зовнішню політику, щоб вивести країну з міжнародної ізоляції.

«У перші два тижні після інавгурації ми організуємо візит до Кишинева президента Румунії Клауса Йоханніса. Також буде організована зустріч з президентом України Володимиром Зеленським », – сказала вона.

«Зроблю все можливе, щоб Молдова мала хороші, прагматичні відносини, засновані на взаємоповазі, як зі Сходом, так і з Заходом», – резюмувала вона.