Прокурор Личаківського району зареєстрував кримінальне провадження за ч.2 ст.172 КК України відносно фізичної особи-підприємця, який в порушення вимог чинного законодавства прийняв на роботу неповнолітню, без згоди на це її батьків та без укладення трудового договору.

По справі судом постановлено обвинувальний вирок.

За аналогічними фактами зареєстровані кримінальні провадження прокурорами Бродівського, Перемишлянського районів.

Також виявлені факти видачі суб’єктами господарювання недостовірних довідок про працевлаштування дітей.

Зокрема, прокурором Червонограда зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.358 КК України за фактом видачі фізичною особою-підприємцем недостовірної довідки про працевлаштування дитини-сироти, що стало підставою для проведення професійним училищем незаконної виплати одноразової допомоги при працевлаштуванні дитини та невжиття заходів з метою її реального працевлаштування.

Також прокурор Яворівського району зареєстрував кримінальне провадження за ч.1 ст.366 КК України відносно директора приватної агрофірми, який вчинив службове підроблення документів про перебування 2 учнів професійного училища на навчально-виробничій практиці в агрофірмі. На даний час у справі триває судовий розгляд.

Усього за наслідками проведених перевірок на цьому напрямку органами прокуратури області упродовж поточного року зареєстровано 6 кримінальних проваджень, внесено 35 подань, за наслідками розгляду яких 28 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, поновлено права понад 100 дітей.

 

Джерело: Вголос