Маленька Настя за останні півроку пережила операцію в Туреччині, променеву терапію та вісім курсів хімії. На її руках уже не лишилося живого місця – щотижня їй у вену через катетер вводять препарати, повідомляє ТСН.

Про страшну недугу батьки дізнались випадково, коли навесні Настя раптово почала втрачати координацію. "Вона почала погано ходити, хитатися. Зробили МРТ і виявили, що пухлина у стовбурі головного мозку", – каже мама Юлія Бирчак. Батьки зверталися в клініки в Україні і за кордоном, на біопсію в Туреччині гроші збирали чи не усі Чернівці. Турецькі лікарі діагностували дифузну астроцитому та провели курс променевої терапію, хімію дівчинка почала приймати вже вдома, але пухлина продовжує рости. "У дитини на МРТ іде прогресія новоутворення: за два місяці вона збільшилась на 15%. Дитина потребує хірургічного втручання", – пояснив заввіділенням онкогематології Чернівецької обласної дитячої лікарні Михайло Гнатюк.

Як наслідок, дитині гіршає. "У неї відмовляє права нога, права рука, тобто права половина тіла. Ми їхали в Туреччину, зір був стопроцентний. Приїхали – зараз одне око 20%, інше – 40%. Це за три місяці дуже серйозно", – каже мама. На початку грудня у Насті стався напад судом, вона потрапила до реанімації і впала в кому. Мама зізнається, що для неї це був найстрашніший день у житті. "Я думала, що я не витримаю, серце розірветься. І я просто на вушко сказала їй: “Настенька, вернись до нас, і все”, – розповіла Юлія Бирчак.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Батьки зверталися в десятки клінік по всій Європі, але на хірургічне втручання не наважилися ніде. Лише медики німецької клініки Грайфсвальд пропонують лікування імунотерапією, от тільки сума вражаюча – п’ять курсів коштують 460 тисяч євро, з них 195 треба заплатити одразу, часу на зволікання немає зовсім. "Після нападу прийняли рішення, що якщо Бог дасть другий шанс, треба його використати", – каже батько Богдан Бирчак. Але без допомоги небайдужих цього шансу у Насті не буде, бо батьки уже витратили на лікування усе, що мали. Проте вірять, що добрі люди таки доможуть урятувати їхню дівчинку – сестричку для  маленької Аліси. 

Долучитися до цієї справи можна пожертвою на картку Приватбанка 4149 4991 0467 0185. Отримувачем коштів буде мама дівчинки Юлія Василівна Бирчак. Телефона батька Богдана ‎+38 050 837 2399.