МОЗ поліпшить роботу "швидкої допомоги". У наступному році  час обробки виклику та час приїзду бригади до хворого має скоротитися.

Про це повідомляє прес-служба відомства.или представники Міністрества охорони здоров'я України.

"Завдяки створенню і модернізації об'єднаних диспетчерських служб по всій країні, диспетчери екстреної допомоги будуть витрачати менше часу на обробку викликів, а до пацієнта буде виїжджати та машина, яка знаходиться ближче до адреси виклику", – зазначили у відомстві.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

В першу чергу по-новому служба запрацює в Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. В інших регіонах служби оновлять та модернізують.

"Введення об'єднаних диспетчерських служб означає, що кожен українець зможе зателефонувати на єдиний номер 103 і бути впевненим, що при необхідності до нього буде спрямована найближча машина швидкої допомоги – навіть якщо вона буде з іншого району", – сказали в Міністерстві.

Об'єднані диспетчерські служби повинні скоротити час обробки виклику з 3-5 хвилин до одного – в 90% випадків. Норматив приїзду "швидкої" на екстрені випадки вдасться скоротити до 10 хвилин у містах та 20 хвилин у сільській місцевості. Таким чином, пробіг автомобілів екстреної допомоги зменшиться на 20%.

Міністерство охорони здоров'я закликає місцеві влади сприяти Центрам екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у створенні сучасних диспетчерських служб.

У столиці України оновлена диспетчерська служба почне працювати вже з початку грудня 2018.