У п'ятницю, 27 липня, у всьому світі буде спостерігатися найдовше повне місячне затемнення за сто років.

У сукупності це небесне явище триватиме близько години і 43 хвилини, але часткове затемнення до і після повної фази триватиме годину і шість хвилин.

Крім того, повний місяць під час затемнення перефарбується в драматичний колір. Залежно від погодних умов "кривава луна" може бути іржавого, цегляного або червоного кольору.

"Місяць не завжди знаходиться в ідеальної відповідності до Сонця і Землі, тому ми не отримуємо місячного затемнення в кожному місячному циклі, – сказав Бред Такер, астроном з Дослідницької школи астрономії та астрофізики Австралійського національного університету. – Ви побачите, як схід сонця та захід Землі висвітлюють поверхню Місяця – на відстані більше 350 000 км. Якби ви були на Місяці, ви б побачили повне сонячне затемнення, оскільки Земля блокувала б Сонце".

Цей повний місяць в липні також відомий як "міні-місяць", тому що він знаходиться на самій далекій відстані від Землі і здається маленьким.

Люди в Австралії, Новій Зеландії, Європі, Африці та Азії будуть мати кращу можливість для спостереження затемнення, в той час як заключні етапи явища після заходу сонця будуть видні в деяких частинах Південної Америки.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

Для тих, хто знаходиться на Близькому Сході і на Мадагаскарі, затемнення буде відбуватися близько опівночі, а люди в Європі і Африці матимуть кращий вигляд між заходом і північчю. Азія, Індонезія і Австралія побачать це між північчю і сходом сонця в суботу.

А ось Північна Америка, велика частина Тихого океану і велика частина Арктики нічого не помітять.

Як повідомлялося раніше, місячне затемнення 27 липня 2018 року не обіцяє нічого хорошого , але найбільш руйнівним воно стане для Росії.