Президент України Володимир Зеленський лідирує у президентському рейтингу, згідно з даними опитування Центру Разумкова, опублікованими 24 червня.

Якби президентські вибори відбулися найближчої неділі, Зеленський здобув би 32,4% голосів тих, хто має намір голосувати і визначився з кандидатом.

Серед інших можливих претендентів результати розподілилися в такий спосіб:

за п’ятого президента, нардепа від “Європейської солідарності” Петра Порошенка – 17,2%;

за співголову парламентської фракції “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка – 13%;

за лідерку парламентської фракції “Батьківщина” Юлію Тимошенко – 9,8%;

за колишнього голову Служби безпеки України, ексначальника Головного управління розвідки Міноборони і лідера партії “Сила і честь” Ігоря Смешка – 7%;

за лідера партії “Українська стратегія Гройсмана”, експрем’єр-міністра Володимира Гройсмана – 3,7%;

за ексміністра оборони Анатолія Гриценка – 2,9%;

за екснардепа Руслана Кошулинського – 2,2%;

за голову Верховної Ради Дмитра Разумкова – 2,2%.

Інші кандидати набирають менш як 2% голосів. 5,4% респондентів сказали, що обрали б іншого кандидата, 16,3% – що не мають наміру голосувати.

Якби до другого туру вийшли Зеленський і Порошенко, першого підтримало б 60,4% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, другого – 39,6%.

У разі виходу до другого туру Зеленського і Бойка, чинний глава держави набрав би 75,5% голосів, а нардеп – 24,3%.

Опитування проводили з 11-го до 16 червня 2021-го методом інтерв’ю “віч-на-віч” за місцем проживання респондентів. Опитали 2018 повнолітніх громадян у всіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих Криму і частин Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Соціологічне опитування проведено в межах дослідницького проєкту “Україна: 30 років на шляху до Європи”, який фінансує представництво Фонду Конрада Аденавера в Україні.

Варто зазначити, Президент України Володимир Зеленський закликав французький бізнес долучитися до модернізації дорожньої інфраструктури України в межах проєктів державно-приватного партнерства.

Про це повідомляє пресслужба Президента.

Зеленський провів зустріч з президентом асоціації MEDEF Жофруа Ру де Безьйо, головою українсько-французької ділової ради MEDEF International, генеральним директором компанії EGIS Лораном Жерменом, віце-президентом компанії Alstom Філіпом Дельором, які перебувають з візитом в Україні та очолюють делегацію представників великих французьких компаній.

Учасники зустрічі обговорили можливості реалізації спільних проєктів.

Глава держави відзначив, що візит такого рівня представників французького бізнесу відбувається вперше і є дуже важливим для України.

«Я приділяю значну увагу розвитку сприятливих умов для інвестиційних та інфраструктурних проєктів в Україні. Ваш візит демонструє зацікавленість бізнес-проєктами в Україні та відкриває нові можливості», – зауважив Зеленський і додав, що попри пандемію коронавірусу французький бізнес дбає про розширення та налагодження співпраці.

«Радий, що, незважаючи на COVID-19, зустрічаються представники різних країн і говорять про економіку. Це дуже важливо. Це свідчить про те, що життя продовжується, що дійсно є зацікавленість у розвитку бізнес-відносин, інвестиційних проєктів», – сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що делегація проведе цього дня багато зустрічей, зокрема з представниками українського уряду. Він висловив побажання, щоб результатом цих зустрічей стало якнайшвидше втілення конкретних проєктів.