Міністра інфраструктури Володимира Омеляна заподозрліі в незаконному збагаченні і декларування недостовірної інформації.

13 вересня під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури йому повідомили про підозру за ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 Кримінального кодексу.

За даними слідства, Омелян з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі. При цьому за період з 1 січня 200 року по 26 квітня 2018 року він отримав 2,17 млн ​​грн офіційного доходу, тоді як його витрати лише за період з 2008 року по 26 квітня 2015 склали щонайменше 3,45 млн грн.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Детективи НАБУ з’ясували, що "в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи".

 Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 гривень, заявляє бюро.

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до електронної декларацію. Так, в е-декларації 2015 року вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності або користуванні, а також витрат становила не менше 3,034 млн грн, в 2016 – понад 8,024 млн грн.

За версією НАБУ, в декларації за обидва роки чиновник навмисне не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, і який знаходився в його володінні та користуванні. Чи не відображені в електронній декларації 2015 року також ще і витрати на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр і члени його сім'ї. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування в 2016 році іншим заміським будинком і земельною ділянкою.

Також, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.

Варто зазначити, що Омелян вже встиг опрадвдатись, опублікувавши на своїй сторінці у Facebook пост, де розкрив деталі того, в чому його звинувачують.

"О 8:40 працівники НАБУ вручили мені підозру за "незаконне збагачення" десять років тому, "користування або придбання" машини для брата і недекларування проживання в будинку протягом двох тижнів 2016 року. По суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили відразу після мого візиту до суду над Мартиненком. Протягом півтора років перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів", – пояснив Омелян.

Він заявив, що детективи НАБУ шукали у нього нерухомість, офшори або ознаки корупції, але нічого не знайшли.

"Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою – оголосити підозру першому міністру. Оголосили!… Мій висновок: якщо це найбільші "злочини", які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ні нашим громадянам, ні іноземним партнерам, ні керівництву країни", – підсумував міністр.