668310

Приморський суд міста Одеси підтримав позов Національного банку України до народного депутата Леоніда Клімова та стягнув з нього на користь фінрегулятора майже 310 мільйонів гривень заборгованості за кредитним договором.

Про це у четвер, 17 березня, повідомили у прес-службі Нацбанку.

"Приморський районний суд Одеси рішенням від 16 березня 2016 року стягнув з Клімова Л. М. на користь Національного банку суму заборгованості за кредитним договором про надання стабілізаційного кредиту ПАТ "Імексбанк" на загальну суму 309,850 мільйона гривень. Також зазначеним рішенням з Клімова Л. М. на користь Національного банку стягнуто суму сплаченого судового збору в розмірі 4,6 мільйона гривень", — йдеться у повідомленні.

Аби спонукати Клімова виконати рішення суду, представники Феміди наклали арешт на житловий будинок і квартиру депутата в Одесі, його автомобілі і паркомісця. Крім того, арештовано акції декількох компаній, у тому числі ФК "Чорноморець", кінцевим власником яких є Клімов.

У Нацбанку нагадали — договір про надання стабілізаційного кредиту був укладений 28 листопада 2014 року, і Клімов виступив поручителем за цим кредитом, однак свої зобов'язання ані він, ні банк-позичальник не виконали.