В Одесі на складах забезпечення Збройних сил України виявили тонни бракованих консервів без документів. У місті почалися масштабні перевірки. Про це розповів помічник міністра оборони України Юрій Бірюков.

«Сьогодні на 46-му Одеському ОЦЗ (об’єднаний центр забезпечення), як-то самотньо. Там взагалі погано зі здоров’ям особового складу, сьогодні невідома хвороба за добу вразила майже весь керівний склад найбільших військових складів на півдні України. Але нічого, у нас нормальні госпіталі, дуже скоро всіх вилікують …», – написав Бірюков на своїй сторінці в Fecebook.

Популярне: “В одному з готелів”: У Польщі “спіймали” Тимошенко і Коломойського

Він розповів, що керівництво центру різко «захворіло», а його начальник – полковник Євген Король – зліг з ангіною, після того, як на складі знайшли тонни бракованих консервів без належної документації.

«У найближчі два тижні весь склад буде “вивернуто навиворіт”, від обліку до зарплат, від складів до сертифікатів. Опечатано всу, кожне приміщення, кожен склад тепер вивчатимуть під мікроскопом», – запевнив Бірюков.

Після того, як стало відомо про масштабне порушення, в Одеський гарнізон був направлений з інспекцією заступник міністра оборони, генерал-майор Олег Шевчук та комплексна комісія Міноборони.

«Міністру оборони України стало відомо про факти неналежного виконання правил прийому продовольчої продукції на склади 46 об’єднаного центру забезпечення (м.Одеса) та інші порушення, які підтвердилися під час попередньої перевірки. У зв’язку з цим, основною метою інспекції є перевірка фактів порушень у службовій діяльності посадових осіб 46 Об’єднаного центру забезпечення ЗС України», – повідомили в міністерстві.

У найближчий час будуть перевірені всі окремі центри забезпечення. Повідомляється, що перевірка вже розпочато, а зразки зберігалися на складах продуктів спрямовані в незалежну лабораторію, яка оцінить їх якість.

При цьому в рамках перевірки спливла і ще одна проблема ОЦЗ: неналежну якість паливно-мастильних матеріалів.

«На вимогу Степана Полторака, матеріали перевірки будуть направлені до правоохоронних органів з метою визначення ступеня провини причетних посадових осіб», – повідомили в Міноборони.