Нещодавно в українських ЗМІ з’явилася доволі шокуюча інформація: Україні загрожує землетрус, що за своєю силою аж ніяк не поступається руйнівному землетрусу Італії. Така смілива заява директора румунського інституту геофізики Георге Мермуряна пов’язана з тим, що в Україні є своя небезпечна сейсмічна точка, яку називають "зоною Вранча". Тож, за твердженням відомого сейсмолога, Україна може постраждати вже у найближчі десять днів, повідомляє Корупція.інфо

photo

Директор інституту геофізики попереджає світову спільноту, що для України це буде нечуваний за розмахом і силою землетрус, якого ще досі не було в нашій країні.

На даний час у світі не існує методики, що б дозволила передбачити виникнення сильного землетрусу в часі й просторі одночасно. Сейсмологи можуть передбачати максимальні сейсмічні події, адже величина сейсмічної події залежить від величини блоків, у яких накопичується енергія.

Проте цю інформацію українські фахівці коментують у не настільки чорних фарбах і не з таким песимізмом. Мовляв, землетрус цілком може бути, але зараз говорити про його небезпеку немає сенсу. Якщо Карпати відомі своєю сейсмічною активністю, то така стихія там безперечно може виникнути. Але наразі не можна говорити про достеменність прогнозів румунських спеціалістів.

Передбачити землетрус у часі неможливо через те, що складно описати усі ті процеси, які відбуваються на невеликій глибині. Про це заявив заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

Аналізуючи нещодавні руйнівні землетруси в Італії, Кендзера зазначив, що сейсмоактивний пояс, що охоплює постраждалу країну, частково зачіпає й Україну. Вчений впевнений, що виключати повторні підземні поштовхи на Донбасі чи в інших регіонах України не можна, адже Маріуполь, південні області – особливо Одеса – Прикарпаття та Закарпаття перебувають в зоні можливої сейсмічної активності.

"На нашій території, на жаль, також можуть бути землетруси. Ми розташовані в тій самій зоні, що і Італія – це потужний сейсмоактивний пояс нашої планети, який утворився внаслідок того, що Африканська плита ніби тисне знизу вверх по карті, а Євразійська навпаки – рухається назустріч. Очевидно, що зіткнення таких величезних мас приводить до того, що виникають такі напруження, ці напруги реалізуються у вигляді рухів  і землетрусів. Землетрус, який відбувся в Маріуполі, відбувся на краю цього сейсмоактивного поясу, який на превеликий жаль охоплюю також і Карпати наші, і Одеську область, Миколаївську, ну і йде на Крим", – пояснив Олександр Кендзера

Тож чи відчують українці всю повноту сили землетрусу – стане зрозумілим лише у найближчі 10 днів (у такому випадку прогноз румунського сейсмолога Георге Мермуряна підтвердиться). З такою ж імовірністю ми можемо "пережити" цю стихію і через місяць, і через рік, і через 10 років. З іншого боку, можна дійти висновку, що прогноз зарубіжного експерта гіпотетичний і наразі доречна лише приказка. Як кажуть у народі, бабка надвоє гадала: "то ли дождик, то ли снег; то ли будет, то ли нет".