6 січня Українська православна церква отримає Томос про автокефалію, і в переддень Різдва в Україні почне діяти єдина помісна церква.

Після урочистого богослужіння, яке проведуть Вселенський патріарх Варфоломій і предстоятель Української помісної православної церкви митрополит Єпіфаній, 6 січня 2019 року Україні буде вручений Томос про автокефалію. Підписання Томосу відбудеться 5 січня в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі, в Стамбулі.


 
Вже увечері 6 січня, після урочистої літургії, Томос буде доставлений в Україну. А 7 січня Різдво Христове святкуватиметься вже незалежною українською церквою.
 
Томос – це указ про надання автокефалії, тобто самоврядування, незалежності, церкві. Що зміниться після 6 січня в Україні для прихожан православних церков та інших українців, повідомляє Politeka.

Найбільше викликають інтерес і навіть у деяких тривогу такі питання, як зміняться правила богослужіння, що буде з православними храмами і церковним майном, чи буде перенесено святкування Різдва. Російські ЗМІ розігрівають паніку, а представники української церкви запевняють, що для українців перехід до помісної православної церкви пройде абсолютно безболісно.

Що буде з храмами?

Після 6 січня розпочнеться процес переходу громад в єдину помісну Українську православну церкву. Питання про перехід чи неперехід з Московського патріархату до незалежної української церкви буде вирішуватися на зборах громади. Причому голосувати будуть саме миряни, а не священики.

Якою мовою будуть проходити служби в церкві?

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


Мова богослужінь буде українською, проте якщо парафіяни приймуть рішення, то служби можуть йти й іншими мовами.

Чи буде перенесено святкування Різдва на 25 грудня?
 
Константинопольський патріархат святкує Різдво Христове 25 грудня, а Українська православна церква відзначає свято за юліанським календарем – 7 січня. Однак поки що не планується перехід на новоюліанський календар і перенесення свят. Про це заявив митрополит Єпіфаній. Якщо реформи і будуть проводитися, то поступово.

Підвищений тиск?

У прес-службі православної церкви України запевнили, що питання про перенесення Різдва зараз не стоїть на порядку денному, а подібну інформацію розганяють російські ЗМІ, щоб викликати недовіру і суперечки серед українських віруючих.