Відповідне звернення з'явилося на сайті електронних петицій Верховної Ради

На сайті електронних петицій Верховної Ради з'явилося звернення з вимогою позбавити Надію Савченко мандата народного депутата України. За словами автора петиції, Мирослава Олешко, Савченко незаконно проникла на тимчасово окуповані території в зоні бойових дій, минаючи українські пункти пропуску, причому в цьому їй могли допомогти російські спецслужби, повідомляє Корупція.Інфо

"Виникає питання, як Савченко перетнула лінію розмежування? Стало відомо, що Савченко не перетинала лінію розмежування через українські пункти пропуску. А значить, Савченко перетнула лінію розмежування з допомогою російських бойовиків-терористів або російських Фсбшників через кордон Росії", – пише автор петиції.

430

При цьому, на доказ своїх слів автор цитує саму Савченко: "Я була на окупованій території досить недавно, і, як це ні дивно, спілкувалася з теми, хто тримав мене в полоні. У них залишився мій телефон."

Зазначимо, що петиція з'явилася на сайті Верховної Ради ще 17 жовтня і на даний момент набрала більше 500 підписів.
Як повідомлялося, народний депутат Надія Савченко приїхала до Москви, щоб бути присутнім на розгляді апеляції на вирок українським політв'язням Миколі Карпюку і Станіславу Кліху, незаконно утримуваних російськими властями.

Адвокат Ілля Новіков, який захищає Карпюка і Кліха, заявив, що Савченко потрапила в Росії через Білорусь з другої спроби. Спочатку її протягом трьох годин не пропускали до Росії на автомобілі. Сестра Надії Савченко Віра заявила, що поїздкою в Москву Савченко показала: "українці не підкоряться, не будуть грати за правилами Кремля, Росія програє".

Нагадаємо, 26 травня чеченський суд засудив українських політв'язнів Станіслава Кліха до 20 років позбавлення волі, а Миколу Карпюка – до 22 з половиною років. В обвинувальному висновку зазначалося, що Карпюк керував загоном "Вікінг", які билися проти російської армії в Чечні, і нібито його підлеглий Кліх 22 роки тому особисто вбив чотирьох російських військових. Верховний суд РФ залишив вирок у силі.