Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект “Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями”.

Про це повідомила заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів на своїй сторінці в Facebook в середу, 1 липня.

“Сьогодні Президент України Володимир Зеленський вносить на розгляд до Верховної Ради проект Закону України” Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. Це так званий закон про “інвестиційних нянь”, – написала чиновниця.

За її словами, законопроект в першу чергу стосується надання ряду стимулюючих інструментів державної підтримки інвестиційним проектам.

Законопроектом передбачається: закріплення гарантій для інвестора шляхом укладення прямого договору з урядом України на 15 років, призначення інвестиційного менеджера, уповноваженого на супровід інвестора в процесі підготовки і реалізації проекту; надання податкових пільг (звільнення від сплати податку на прибуток, звільнення від сплати мита та ПДВ при ввезенні в Україну нового обладнання); спрощене надання в користування земельних ділянок, необхідних для реалізації проекту; будівництво / реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок держави (автомобільні дороги, електричні та газові, тепло-, водо- мережі, інженерні комунікації і т.д.).

“Хочу підкреслити, що загальний обсяг державної підтримки становитиме до 30% від суми інвестицій в проект”, – продовжила Ковалів.

Законопроект також буде підтримувати проекти українських та іноземних інвесторів при наступних умовах: сума інвестицій повинна складати мінімум 30 млн євро; створення не менше 150 нових робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менше, ніж на 15% вище середньої заробітної плати у відповідній сфері в регіоні; термін реалізації проекту – 5 років, термін дії спеціального інвестиційного договору з урядом – 15 років.

Ковалів зазначила, що досвід сусідніх країн показує, що наявність інструментів державної підтримки є суттєвою конкурентною перевагою в контексті нарощування обсягу стратегічних інвестиційних проектів. За останні 20 років Україна привернула в середньому в три рази менше інвестицій, ніж країни-сусіди.

“Даним законопроектом ми хочемо запевнити інвесторів у політичній готовності України до підтримки інвестиційної діяльності. Цей законопроект дуже важливий і необхідний нашій державі, і я закликаю Верховну Раду підтримати його і проголосувати найближчим часом!” – резюмувала чиновниця.