Втрати молодших офіцерів в російській армії стають все більшими, що ускладнить командування і управління, особливо в батальйоні.

Втрати серед російських офіцерів ще більше знизять можливості РФ у війні проти України. Надалі це може призвести до ще більшого морального занепаду у російських окупантів. У свою чергу, Збройні Сили України можуть скористатися цим для проведення контрнаступальних дій, вважають експерти Інституту вивчення війни.

Зазначається, що російські офіцери батальйонної та бригадної ланки продовжують висуватися вперед і в небезпечну зону – замість того, щоб командувати з тилу і делегувати повноваження нижчим офіцерам. Окупанти змушені на це йти через те, що старші російські офіцери покладають на молодших “безкомпромісну відповідальність” за їхні дії.

Також повідомляється, що молодші офіцери відповідають за тактичні операції низького рівня через відсутність професіоналізму і модернізації в російських збройних силах. При цьому втрати цих молодших офіцерів стають все більшими, що ускладнить командування і управління, особливо в батальйоні.

“Деморалізація та погане командування і контроль серед російських військ можуть надати українським силам можливості для проведення розумних контрнаступів, особливо у зв’язку з тим, що російські військові продовжують вкладати ресурси в битву за Сєвєродонецьк за рахунок інших напрямків зусиль”, – вважають експерти ISW.

Слід підкреслити, що за даними британської розвідки, Росія втратила величезну кількість офіцерів середньої та молодшої ланки. Надалі це призведе до зниження бойового духу солдатів і поганої дисципліни військ.

Молодшим офіцерам РФ доводилося керувати тактичними діями найнижчого рівня. Це пояснюється тим, що в російській армії не вистачає добре навчених кадрів і наділених повноваженнями військових сержантського складу, що виконують цю роль в західних військах. На передову також відправлялися командири бригад і батальйонів, так як вони несуть відповідальність за дії своїх підрозділів.

Серйозні втрати в офіцерському складі тільки посилять проблеми з модернізацією підходу до командування і управління. Менш ефективними також будуть батальйонні тактичні групи, які формуються в Україні з уцілілих частин з декількох підрозділів. Це пов’язано з тим, що в них невелика кількість молодших командирів.