Ліз Трасс разом з колегами з Франції та Польщі домовились і надалі продовжувати підтримку України

Нова прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс напередодні провела перші телефонні переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном і главою уряду Польщі Матеушем Моравецьким.

Як повідомили в британському уряді, у своїй розмові Трасс і Макрон погодилися з цінністю міцних відносин Британії та Франції, подальшій спільній роботі з подолання енергетичної кризи, “викликаної незаконною війною Путіна”, а також іншим питанням безпеки, оборони й стратегічного значення.

Водночас у Єлисейському палаці, повідомлення якого цитує Reuters, додали, що лідери Британії та Франції в розмові зосередились на підтримці України та реагуванні на наслідки війни на продовольчу безпеку та ціни на енергоносії.

Також вони домовилися провести зустріч.

Додамо: з прем’єром Польщі Моравецьким Трасс обговорила шляхи зміцнення двосторонніх відносин, зокрема в контексті співпраці на підтримку народу України.

У канцелярії польського прем’єра зазначили, що розмова стосувалася питань європейської безпеки, посилення східного флангу НАТО, енергетичного шантажу Росії та шляхів усунення його наслідків.

Нагадаємо, нещодавно новий прем’єр-міністр Британії Ліз Трасс прийняла запрошення Володимира Зеленського відвідати Україну найближчим часом.

Лізз Трасс була рада прийняти запрошення відвідати Україну, – повідомили в офісі прем’єр-міністерки.

Окрім того, Володимир Зеленський став першим іноземним лідером, з яким прем’єрка поспілкувалася на своїй посаді. Під час телефонної розмови Лізз Трасс пообіцяла президенту України постійну підтримку з боку Великої Британії.

Також зазначимо, що Україна може не турбуватися через нову прем’єр-міністерку у Великій Британії.

Адже сама політика Лондона не зміниться щодо Києва, навіть з огляду на можливі суперечності Ліз Трасс зі США.

А Лізз Трасс послідовно продовжуватиме лінію підтримки України, яка була за Бориса Джонсона. Про це в одному з інтерв’ю розповів політолог Микола Давидюк.

Експерт також зазначив, що після призначення Ліз Трасс політика щодо України не зміниться, радше навпаки – може на 100 відсотків підсилитися.

“Ліз Трасс дуже “гаряча”, у неї багато енергії. Це видно по її підписанню 60 угод після Brexit – це пул значної роботи. США менш радикальні в Європі, і тому Трасс уособлює “яструбиність” – вона робить різкі заяви. Водночас США і Британія – це союзники. Їхній союз суперсильний. Він ніколи не розривається, він сильніший ніж будь-які розбіжності”, – пояснив Давидюк.

До того ж, за його словами, суперечності, які з’являються між цими Британією та США, будуть згладжуватися і матимуть єдиний військовий, економічний і політичний вектор. Він переконаний, що країни дивитимуться в одному напрямку на поточні глобальні події.

Втім політолог також підкреслив, що Ліз Трасс кардинально відрізняється від американських політиків, через що між країнами можливі незначні розбіжності.

Трасс більш радикальна, ніж того хотів би Вашингтон й вона радикальніша, ніж себе поводять США. Це “дратування” – не критичне, але воно є. На нас це не повпливає: Британія буде з нами, США будуть з нами. Наше завдання – боротися й виживати, зробивши так, щоб наступні 100 років у нас не було того ворога, який є у нас зараз, – вказав експерт.

На його думку, те, що США і Британія готові допомагати Україні, означає, що “вони йдуть у той же бік”.

“Вони боротимуться проти диктатур, в тому числі в Азії, щоб мати західноціннісне майбутнє століття. Зараз іде боротьба за те, хто буде головним: західні цінності, чи диктатури Азії”, – підсумував Давидюк.