Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович вибачився перед українцями за скандальну заяву президента країни Зорана Мілановича.

Цинічні висловлювання хорватського президента не лише обурили українське МЗС, яке вимагає від нього вибачень, а й прем’єра Хорватії. На думку Пленковича, Міланович “забруднює громадський простір”.

“Ймовірно, у нього була тирада образ із серією епітетів, які вже два роки забруднюють простір, а потім багато хто це копіює і вважає це нормальним”, – зазначив голова уряду Республіки Хорватія.

Прем’єр наголосив, що заяви президента Хорватії не мають відношення до офіційної позиції уряду країни.

“Політика Хорватії полягає у зниженні напруженості, запобіганні можливому конфлікту та підтримці територіальної цілісності України. Це наша принципова позиція”, – запевнив Пленкович.

Він також сказав, що не знає, про яких хорватських солдатів у регіоні говорив Міланович. Той обіцяв “вивести останнього хорватського солдата” у разі ескалації.

“Я думав, що це каже російський чиновник. Я не знаю, кого він має на увазі: солдатів там немає. Я не помітив, щоб вони були”, – додав прем’єр.

До слова, у Хорватії парламентська форма правління, тож президент не має великих повноважень

Зазначимо, що до Міністерства закордонних справ було запрошено пані посла Хорватії в Україні Аніцу Джамич, якій було доведено позицію про категоричну неприйнятність заяв Президента Хорватії Зорана Мілановича на адресу Української держави. 

“Заяви Зорана Мілановича ретранслюють наративи російської пропаганди, не відповідають послідовній офіційній позиції Хорватії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, завдають шкоди двостороннім відносинам, а також підважують єдність ЄС і НАТО в умовах нинішніх безпекових загроз в Європі. 

МЗС України вимагає публічного спростування цих образливих заяв Президента Хорватії та їхнього неповторення в майбутньому. Посол України також здійснить відповідний демарш в Загребі. 

Україна високо цінує дружні і партнерські відносини з Хорватією, які успішно розвиваються між урядами двох держав, та розраховує на незмінну підтримку Хорватії, зокрема на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави”, – йдеться у повідомленні на офіційній платформі Міністерства закордонних справ України.